Slováci nezvládli kľúčový zápas s Estónskom

02.02.2014 23:19:18
Postupové nádeje stále žijú.

Kľúčový zápas dvoch najväčších kandidátov na druhé postupové miesto začal vo svižnom tempe. Loptičku držali na svojich florbalkách častejšie Estónci, no strelecké príležitosti sa ukazovali v rovnomernom množstve na obidvoch stranách. V siedmej minúte Roman Pass ako správny kapitán otvoril strelecký účet Estónska strelou od polovice ihriska. Slováci sa snažili vyrovnať už do prestávky no napriek sľubným príležitostiam sa im to nepodarilo.

Druhá tretina pokračovala v nastavenom trende z prvej dvadsaťminútovky. Slovákom sa podarilo vyrovnať v dvadsiatej štvrtej minúte keď po dobrom napádaní sa dostal k loptičke Ladislav Gál a prekonal estónskeho gólmana. Nanešťastie, bol to jediný presný zásah domácich farieb v tomto zápase. Do konca tretiny prišiel galakoncert Estónskej dvojice Andreas Woiduma, Patrik Markus. Woiduma skóroval trikrát, Markus si pripísal dve asistencie. Do druhej prestávky sa smerovalo za stavu 4:1.

Od úvodných sekúnd poslednej časti hry bolo vidno ako sa bude zápas ďalej vyvíjať. Slováci držali loptičku na svojich hokejkách, mali územnú prevahu no všetky ich ofenzívne snahy končili na brankárovi Oigem. Domáci mali výhodu presilovej hry, ktorá ešte mohla zdramatizovať priebeh zápasu. Boli to však opäť estónsky hráči, ktorí sa tešili z gólu. Vo vlastnom oslabení sa presadil štvrtý krát Woiduma. Do konca zápasu sa hra niesla v znamení jalového tlaku domácich, ktorým sa však nedarilo presadiť cez skalopevenú obrancu Estónska na čele s výborným gólmanom. Posledné slovo v zápase mala opäť Pobaltská krajina, sekundu pred koncom uzavrel na konečných 6:1 Kristian Talme.

„Sme spokojní s postupom, dnes sme odohrali výborný zápas. Podržal nás hlavne gólman, ktorý predviedol niekoľko výborných zákrokov,“ vyjadril sa po zápase štvorgólový Woiduma.

„Dnes sa nám nepodarilo presadiť cez výbornú obranu, vychytal nás aj brankár Oige. Zajtra proti Belgičanom musíme hlavne skórovať čo najviac gólov,“ povedal najlepší hráč zápasu za Slovensko, Ladislav Gál.