Slováci po víťazstve nad Singapurom stále veria v postup

05.12.2012 18:21:00
Stále sme v hre a nezostáva nám nič iné ako veriť.

Mužskú reprezentáciu Slovenska dnes čakalo tretie vystúpenie na MS vo Švajčiarsku. V zápase s exotickým súperom sme mali na krku zmazať 15 gólové manko, ktoré nám vôbec nezaručovalo postup zo skupiny. Chalani si verili pred zápasom a chceli dosiahnuť víťazstvo.

V prvej tretine sme sa natrápili. Chalani boli ako vymanení a začali robiť chybu za chybou. Na prvý gól sme sa veľmi natrápili. Následne Singapur vyrovnal a naštrbil našu psychiku.  Chalani sa však spamätali a začali hrať. Náš výkon v prvej tretine však nebol oslňujúci a zaostával za predošlými zápasmi, aj napriek vedeniu o štyri góly.

V druhej tretine prišiel budíček a začali sme sa viac strieľať, čo nám v prvej tretine chýbalo. Chalani sa z útočného pásma súpera takmer nepohli. Singapur bol pred svojim brankárom naskladaný a bránil ako sa dalo. Recept na zhustenú obranu sme horko ťažko hľadali. Snahu chalanom nemožno uprieť. Zbytočné chyby však treba odstrániť. Singapur sa dostal k trestnému strieľaniu, ktoré Kalčok len o minimetre nechytil.

V záverečnej tretine tréner Holovka podriadil hru k dosiahnutiu požadovaného výsledku. Hráči v druhej a tretej päťke rotovali. Strelecky sa však darilo našej prvej najúdernejše päťke, ktorá na ihrisku roztáčala kolotoč. Singapur dlho držal nad vodou zázračnými, niekedy neuveriteľnými zákrokmi Kai Xiang Yeo. Chalani sa snažili v závere čo im sily stačili aby dosiahli vytúženú gólovú hranicu. Siréna však našu urputnú snahu zastavila an rozdiely jedenásť.

Dnešný výkon chalanov bol poznačený podvedomím, že musia zmazať vysoké manko. Za snahu a chuť bojovať i treba poďakovať a priať, že Švajčiari nám pomôžu. Postup zo skupiny i ďalší program sa bude odvíjať od zápasu Švajčiarsko – Estónsko. Teraz však musíme veriť o to viac, že domáci nezaváhajú a nastrieľajú Estóncom minimálne štvorgólový rozdiel.

Martin Trojan (aistent trénera): „Takýto zápas sa hodnotí ťažko. S prehľadom sme ho zvládli. Prakticky celý zápas sme hrali presilovku päť na päť. Chýbal nám kľud v zakončení. Chalani boli nervózni a bolo na nich vidieť, že majú tvrdé ruky. Je to ťažké nastupovať do zápasu v ktorý začína za stavu 15:0, keď väčšina zápasov začína 0:0. Snažili sme sa zlikvidovať náskok Čo sa nám podarilo. Teraz je to 0:0 a čakáme na večerný zápas Estónska so Švajčiarsko. Stále veríme v postup a večer budeme fandiť Švajčiarom aby vyhrali o viac ako štyri góly.“

Lukáš Řezanina: „Bol to zaujímavý zápas. Vedeli sme, že musíme vyhrať o 15 gólov. Možno nám to trocha zväzovalo ruky a nie veľmi nám to vyšlo. Teraz musíme čakať na Švajčiarsko – Estónsko. Nemyslím si, že prvá tretina bola nervózna. Celý zápas sme mali nervozitu, drevené ruky a nebolo to vončo. Určite prídeme večer povzbudiť Švajčiarov. Je to však vo hviezdach a môžeme sa modliť, aby to dobre dopadlo.“

Singapur – Slovensko  2:13  (1:5, 1:4,  0:4)

Góly: 6. Ján Purc (M. Zemen), 9. Václav Komačka (L. Řezanina), 13. Juraj Matejka (L. Lajčiak), 13. Václav Komačka (L. Řezanina), 14. Peter Heleš (L. Řezanina), 21. Lukáš Řezanina (V. Komačka), 21. Lukáš Řezanina (Pe. Heleš), 32. Peter Heleš (L. Gál), 35. Václav Komačka (L. Řezanina), 46. Ladislav Gál (Pe. Heleš), 50. Lukáš Řezanina (V. Komačka), 53. Juraj Matejka (M. Galovič), 58. Lukáš Řezanina (L. Gál), -  7. Brandon Cheong (S. Bin Ramadhan), 38. Enrico Marican

Vylúčenia 4:4   Využitie 0:1

Zostava Slovensko: Adam Kalčok (Gabriel Mészáros) – Marek Bulko, Václav Komačka, Ladislav Gál, Lukáš Řezanina, Peter Heleš – Pavol Heleš, Jozef Velčický, Juraj Matejka (C), Lukáš Lajčiak, Peter Šobich, – Daniel Baránek, Lukáš Blaško, Ján Purc, Martin Petróci, Marián Zemen, –  Peter Klapita, Filip Žák, Marián Galovič,