Slováci podľa očakávania z prvého miesta do play-off!

04.12.2018 15:37:43
Slovenská reprezentácia mužov zvalcovala aj posledného súpera vo svojej skupine „D“ na Majstrovstvách sveta v Prahe, ktorým bol tentoraz Singapur. Chlapci si zahrali v O2 Aréne a nedali súperom žiadnu šancu. Víťazstvo 18:2 znamenalo upevnenie prvej pozície v základnej skupine.

V každom zápase mali Slováci úspešný, priam raketový nástup, čomu neboli inak ani proti Singapuru. Po 37 sekundách otvoril skóre Lukáš Ujhelyi. Peknou kombinačnou hrou sa chlapci presadzovali aj ďalej. Na 2:0 zvyšoval Michal Dudovič a po ňom zavesil Ladislav Gál. O štvrtý a piaty zásah sa postarali Martin Kubovič a svoj druhý gól v zápase strelil Ujhelyi. Zverenci trénera Petra Koutného sa potom na chvíľu strelecky odmlčali, no do konca úvodnej časti sa presadili Lukáš Řezanina z presilovky a Michal Pažák.

Druhá tretina mala úplne rovnaký scenár. Slováci tvorili a úspešne dobývali bránku Singapuru. Svoj druhý gól v zápase strelil Gál, ktorý tak otvoril účet druhej časti hry. Po ňom sa presadil Lukáš Mráz a desiaty presný zásah slovenského družstva zaznamenal Filip Čonka-Skyba. Prišla druhá presilovka našich v zápase, ktorú využil Dudovič – 11:0. O dve minúty neskôr zvýšil Čonka-Skyba a skóre tretiny uzavrel Mráz.

V záverečnej tretine naši chlapci opäť bombardovali bránku súpera, čo vyústilo do ďalších gólov. Za stavu 15:0 sa však dostali k slovu aj Singapurčania, ktorým sa podarilo dvakrát skórovať. Posledné slovo nemohol mať nikto iný ako Slováci a tromi presnými zásahmi upravili skóre na konečných 18:2.

Zajtra sa chlapci od 10.00 stretnú v osemfinálovom zápase z jedným z dvojice Nemecko, Lotyšsko o čom rozhodne dnešný večerný súboj domáceho Česka so Švajčiarmi.

SLOVENSKO – Singapur 18:2 (7:0, 6:0, 5:2)

Petr Koutný (tréner Slovenska): „Bola to naša povinnosť, no mňa teší, že sme ju splnili hrou podľa našich predstáv. Zahrali si všetci chlapci, no motivačným prvkom pre nás všetkých je zajtrajší zápas. Na týchto súperov a výsledky s nimi musíme už zabudnúť a sústrediť sa na ďalší veľmi dôležitý súboj.“

Michal Pažák (hráč Slovenska): „Bola to povinná jazda, ktorú sme nielen dnes zvládli famózne. Na začiatku sme vždy strelili rýchle góly a ukázali, že sme favoriti a že sa chceme dostať medzi svetovú elitu. Ja pevne verím, že sa nám to spoločnými silami podarí.“

Lukáš Mráz (hráč Slovenska): „Súboj so Singapurom sme odohrali zrejme v najväčšom tempe zo všetkých troch doterajších zápasov na tohtoročných MS. Snažili sme sa hrať svoju hru, čo nám podľa mňa aj vychádzalo, no myšlienkami sme už na zajtrajšom dôležitom zápase.