Slováci sa v B skupine rozlúčili skvelým výkonom proti Švédsku.

11.05.2013 10:17:18
Štvornásobný juniorský majstri sveta Švédi takmer utŕžili stratu bodov so Slovenskom.

Pár minút pred dvanástou hodinou dohrali mladí Slováci svoj tretí zápas na MS. Slovensko zostáva naďalej bez bodu v B skupine divízie A, ale smútiť nad dnešným výkonom nemusí. Tre Kronor mali dnes kúsok k blamáži a Slováci k prekvapeniu. Švédi pomiešali zostavou a to nebola najšťastnejšia voľba proti dobre hrajúcim Slovákom. Skvelá defenzíva a smrtiaca ofenzíva zdobila naše farby v dnešnom stretnutí.

Prvá tretina sa nezačala najlepšie. Už v druhej minúte sme inkasovali z hokejky Marcusa Ekengrena. Švédi vstúpili do zápasu ako majstri sveta. Slováci mali v presilovej hre šancu vyrovnať, ale švédska obrana pracovala bez chybne. Počas dvoch minút sme sa nedostali do vážnejšieho ohrozenia brány Neogarda. Majstrovstvo Tre Kronor skončilo po hrubej chybe v blízkosti brány Neogarda, ktorú šikovne využil Martin Kubovič na vyrovnávajúci gól. Švédi zabrali a nešetrili nás. Olsson, AhlrothKihlblom v rozmedzí štyroch minút poslali severanov do jasného vedenia. V druhej tretine začali lepšie Švédi. Po rýchlom góle Olssona na 5:1 sa k slovu dostali naši. Jozef Halás a Michal Kročko svojimi presnými zásahmi znížili náskok Švédov. Jesper Kivipaasi nedovolil, aby sme sa dotiahli kontaktným gólom a zvýšil stav. V  strednej časti hry prišla druhá gólová radosť Martina Kuboviča. Slováci mali zopár šancí na vstrelenie kontaktného gólu, ale šťastie nám neprialo. V záverečnej tretine to bolo kto z koho. Slováci pri chuti sa snažili o zázrak. Adam Persson schladil naše nádeje. Iskkierka svitla po dovŕšení hattricku Martina Kuboviča. O minútu neskôr Tomáš Reguly strelil kontaktný gól. Slovensko bralo oddychový čas a chystalo sa na skalp Švédov. Tre Kronor opäť rýchlim gólom schladili naše nádeje. V záverečných minútach si Švédi pozornou hrou zápas postrážili.

Mladí Slováci sa prezentovali skvelou obranou a efektívnou koncovkou, čo na Tre Kronor platilo. Švédi, silní na lopte a dobre technicky vybavení mali čo robiť, aby si nespôsobili pred semifinále hanbu a blamáž. Mladí Slováci povzbudení dobrým výsledkom budú zajtra bojovať o udržanie v A divízi MS. Súper  je istý,  Dánsko bude stáť v ceste o udržanie sa v elite a bude to  určite ťažké.. Najdôležitejší zápas čaká našich reprezentantov už zajtra o 10:00 hod. v Olympiahalle Hamburg, ktorý môžete sledovať Live priamo TU. Fotogaléria Tu.

Švédsko U19 – Slovensko U19 8:6 (4:1, 2:3, 2:2)

Góly: 2. Marcus Ekengren (Sebastian Palmqvist), 8. Jonathan Olsson (Tobias Lindström), 10. Valdemar Ahlroth (Arvid Wibring Lindqvist), 12. Emil Kihlblom (Sebastian Palmqvist),  21.  Jonathan Olsson (Tobias Lindström), 28. Jesper Kivipaasi, 44. Adam Persson (Oliver Johansson), 52. Arvid Wibring Lindqvist (Anton Nilsson)  –  7. Martin Kubovič (Jakub Blaško), 23. Jozef Halás (František Šiška), 27. Michal Kročko (Martin Kubovič), 31. Martin Kubovič (Jakub Blaško), 49. Martin Kubovič, 50. Tomáš Reguly (Jakub Blaško), Rozhodcovia: Jiři Dolanský, Vojtech Sýkora (CZE), Vylúčenia: 2:0, Využitie: 0:1,  Diváci:165,

Zostava: Mazák Rastislav (Klobučník Jakub)  –  Hujo Erik, Machara Matúš, Tall Jaroslav, Halás Jozef, Šiška František,  –  Dorčík Jakub, Lupáč Juraj, Reguly Tomáš, Kováč Juraj, Blaško Jakub,  –  Žák Filip, Šefčík Ľuboš, Kubovič Martin, Szabo Adrián, Kročko Michal,  –  Vrábeľ Lukáš, Tréner: Petr Koutný,