Slováci sa vo februári dozvedia zloženie skupiny

03.02.2014 19:53:00
Po postupe na decembrové MS do Švédska nás čaká žreb v skupine.

Celkom 30 tímov bojovalo v šiestich kvalifikačných skupinách o 15 miesteniek na záverečný šampionát do Švédska. Domáca reprezentácia Tree Kronor sa ako organizátorská krajina kvalifikovala priamo a uzavrela 16 najlepších tímov na svete. Slovensko postúpilo na šampionát do Švédska v hodine dvanástej, po tom čo sme rozstrieľali Belgicko 16:1.

Nováčikom na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta bude Južná Kórea. Medzi najlepších 16 tímov sa nezmestili Poliaci, ktorí figurujú na 10. mieste v rankingu. Nás teší, že sa našim chalanom podarilo postúpiť i na úkor Poliakov, ktorých sme vytlačili.

 

Kvalifikované tímy:


WFCQ EUR1: Fínsko , Rusko,
WFCQ EUR2: Švajčiarsko , Estónsko , SLOVENSKO, (najlepší tretí tím)
WFCQ EUR3: Česká republika, Dánsko , Nemecko, (najlepší tretí tím)
WFCQ EUR4: Nórsko , Lotyšsko,
AOFC: Austrália, Kórea , Japonsko,
WFCQ AMER: USA , Kanada,

 

Rozdelenie tímov do košov:

 

Koš 1

Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko, Česká republika

 

Koš 2
Nórsko,  Lotyšsko, Nemecko, Estónsko

 

Koš 3

Rusko, Kanada, SLOVENSKO, Japonsko

 

Koš 4

Dánsko, Austrália, USA, Južná KóreaO zložení skupín sa dozvieme vo februári, kedy prebehne žreb vo Švédsku. Dnes už vieme, že budeme v treťom koši s Ruskom, KanadouJaponskom. Do skupiny nám môžu nalosovať Dánsko, Južnú Kóreu, Austráliu alebo USA. Dva najlepšie tímy skupiny A, skupiny B, idú priamo do štvrťfinále. Tímy umiestnené na 3. a 4. mieste v skupine A, skupine B a tímy umiestnené na 1. a 2. mieste v skupine C a skupine D, budú bojovať o štvrťfinále.


Navštívte oficiálne stránky : www.wfc2014.com

späť