Slováci v základnej skupine C na MS vo Švédsku

25.02.2014 21:45:52
Pri druhej účasti na šampionáte nás čakaú exotický súperi

Dnes po poludní v Goteborgu prebehol žreb základných skupín majstrovstiev sveta mužov vo florbale. Kolíska florbalu bude hostiť 16 najúspešnejších tímov sveta v úvode decembra tohto roku. O miestenku na vrcholný šampionát bojovalo 30 tímov z celého sveta. Nový model postupu na šampionát do Švédska zaručoval postup organizátorskej krajine, ktorou sú sedemnásobní majstri sveta “Tree Kronor“

 

Medzi elitnú šestnástku sa prebojovali i naši reprezentanti na domácej kvalifikácii v Bratislave, kde v záverečnom zápase s Belgickom vysokým víťazstvom rozhodli o svojom postupe na MS. Postup sme si vydreli a žreb skupiny bol k nám prijateľný. Slovensko sa niečo pred 14:00 dozvedelo, že v základnej skupine C sa stretne následne s triom súperov USA, JaponskomJužnou Kóreou. Pri druhej účasti na svetovom šampionáte tak majú Slováci dobrú východiskovú pozíciu do ďalších bojov, kde sa bude hrať o viac ako je víťazstvo v základnej skupine.

 

"Dostali sme sa do skupiny so súpermi, ktorých príliš nepoznáme. Najmä kórejský a japonský florbal je pre nás veľkým otáznikom. Keď získame nejaké poznatky z videozáznamov, tak budeme múdrejší pri určovaní taktiky a herného systému. Kórejská republika je na šampionáte nováčikom, ale tam rovnako ako v Japonsku zaznamenal florbal veľký bum. A to aj vďaka tomu, že využívajú služby kvalitných trénerov z elitných florbalových krajín. V USA majú zasa niekoľko naturalizovaných Fínov a Švédov," prezradil pre TASR hlavný tréner reprezentácie mužov Miroslav Sága.

 

Žreb základných skupin MS mužov 2014:

 

A-skupina: Švédsko, Fínsko, Lotyšsko, Nemecko
B-skupina: Česko, Švajčiarsko, Estónsko, Nórsko
C-skupina: Japonsko, Slovensko, USA, Kórejská republika
D-skupina: Rusko, Kanada, Austrália, Dánsko

 


Záznam z losovania si môžete pozrieť – TU.

 

Zdroj: TASR, Šport.sk

späť