Slováci zdolali Dánov a zachránili sa v elitnej kategórii juniorských majstrovstiev sveta.

11.05.2013 14:56:11
Najlepšie umiestnenie sa nám nepodarilo vylepšiť, ale ani vypadnúť o čom sme rozhodli dnešným víťazstvom 6:1.

Mužskú reprezentáciu do 19 rokov čakal na šampionáte v Nemecku posledný a najdôležitejší zápas o 7. miesto, inak povedané o "zápas záchranu" bol najdôležitejšímzápasom šampionátu z pohľadu vývoja v Hamburgu . Do cesty sa nám postavili Dáni, ktorí dnes kapitulovali. Slováci zvládli zápas o udržanie medzi elitou bravúrne.

Slovensko vstúpilo do zápasu otváracím gólom v 8. minúte. Loptičku si na stred postavil kapitán Filip Žák a zo znaku IFF vyrazil smer dánska bránka. Mikro-súboj náš kapitán s brankárom Dánska vyhral. Slovenskú prevahu v prvej tretine korunoval Tomáš Rguly. Stav sa do prvej prestávky  nezmenil. V druhej tretine mladí Slováci pokračovali v nastolenom trende z prvej tretiny a na Dánoch to bolo vidieť. V polovici zápasu sa dokázal po druhý raz presadiť kapitán Filip Žák, tentoraz z hry. O dve minúty zakončoval gólovo Lukáš Vrábeľ a zvyšoval na 4:0. Dvojminútový sled slovenských gólov pokračoval. Tomáš Reguly si v 33 minúte pripísal druhý zápasový gól. Slovenská prevaha pokračovali i v záverečnej tretine. Gólovo sa presadil František Šiška, ktorý uzavrel streleckú listinu Slovákov na čísle 6. Radosť nám z čistého konta v závere pokazil Jacob Boge Larsen, ktorý strelil čestný zásah Dánov. Stretnutie sa skončilo jasným výsledkom 6:1 pre Slovákov.

Mladí Slováci dnes zabojovali v správnu chvíľu. Zo šampionátom sa rozlúčili víťazstvom a pre ďalšie MS zotrvajú v elitnej spoločnosti. Najlepšie umiestnenie spred dvoch rokov 6. miesto sa našim mladíkom nepodarilo atakovať, ale udržanie v elite z konečného 7. miesta je zachránené. Po zápase mali naši pri záverečnom ceremoniále dôvod na radosť. Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

Slovensko U19 – Dánsko U19  6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Góly: 9. Filip Žák, 14. Tomáš Reguly, 28. Filip Žák (Jozef Halás), 30. Likáš Vrábeľ, 32. Tomáš Reguly (Juraj Lupáč), 52. František Šiška   –  Jacob Boge Larsen (Vinoth Sivapalan). Rozhodcovia: Niklaus Güpfert, Thomas Ziegler (SUI), Vylúčenia: 4:4, Využitie: 0:0, Diváci: 192,

Zostava: Klobučník Jakub (Mazák Rastislav)  –  Žák Filip, Šefčík Ľuboš, Kubovič Martin, Halás Jozef, Kročko Michal,  –  Dorčík Jakub, Lupáč Juraj, Reguly Tomáš, Kováč Juraj, Blaško Jakub,  –  Hujo Erik, Machara Matúš, Tall Jaroslav, Szabo Adrián,  Šiška František,  –  Vrábeľ Lukáš, Tréner: Petr Koutný,