Slovak Floorball Cup ovládli české tímy

29.08.2017 20:43:20
Druhý ročník medzinárodného turnaja Slovak Floorball Cup 2K17 je za nami. Do Bratislavy pricestovalo 108 družstiev z trinástich krajín Európy. Hlavné mesto Slovenska tak na štyri dni patrilo florbalu. Súperilo sa v šiestich vekových kategóriách, ktoré ovládli predovšetkým české tímy.

Ako prví sa v elitnej kategórií muži PRO už v sobotu z víťazstva tešili Švajčiari, konkrétne Kloten-Bülach Jets, ktorí v Hant Aréne pred 749 fanúšikmi zdolali český BLACK ANGELS 9:4. Kategóriu mužov ovládli FBK Spartak Hluk, ktorí si vo finále poradili so Žltým Snehom Košice v pomere 7:1.

 

Ženské finále bolo čisto českou záležitosťou. Stretli sa v ňom 1. SC Tempish Vítkovice a Tatran Střešovice. Pražský Tatran zvíťazil 6:5. Juniorským víťazom pre tento ročník sa stal výber FAT PIPE Maskantje Juniors a v dorastencoch turnaj vyhral pražský BLACK ANGELS. Do finále mladších žiakov sa prebojoval bratislavský Snipers - black, ktorý prehral s FBC Ostrava 4:5. „Ovládajú ma príjemné pocity, ktoré vo mne vyvolali pozitívne ohlasy mnohých družstiev, čo nás všetkých zaväzuje do ďalšieho obdobia. Turnaj rýchlo rastie na sile, pretože pred rokom na prvom ročníku sme mali menej ako päťdesiat účastníkov a teraz už viac ako sto,“ povedal jeden z organizátorov Slovak Floorball Cupu Lukáš Řezanina, ktorý sa s nami podelil aj o najlepší zážitok z podujatia: „Cítil som sa fantasticky na finálovom zápase kategórie muži PRO, keď bolo v hľadisku Hant Arény viac ako sedemsto florbalových fanúšikov a o to nám išlo.“

 

Vraví sa, že na dobrej akcii sa začína pracovať už nasledujúci deň po skončení tej predošlej. Podobné úvahy majú aj organizátori turnaja. „Samozrejme, že sme plní emócií, poznatkov, čo zmeniť a vylepšiť, no najprv sa musí všetko upratať, uložiť, trochu si oddýchneme a začneme opäť tvrdo a dlhodobo pracovať na treťom ročníku. Chceme ešte o niečo navýšiť počet štartujúcich družstiev hlavne v mládežníckych kategóriách a vylepšovať nápady pre ešte lepšie zážitky našich hostí. Pracujeme na nových partneroch a snažíme sa ich prilákať k florbalu čo najviac. Uvidíme a celkom určite budeme včas verejnosť informovať,“ prezradil Řezanina.

 

Prehľad medailových pozícií všetkých vekových kategórií na druhom ročníku Slovak Floorball Cup 2K17 nájdete TU.

späť