Slovákom dnes stoja v ceste „Klokani“ z Austrálie

06.12.2018 11:09:40
Skvelý začiatok Majstrovstiev sveta spojený s kvalitnou hrou a dobrými výkonmi pokazil slovenskému družstvu včerajší nevydarený zápas proti Lotyšsku. Šampionát však pokračuje a naši chlapci už dnes zabojujú v súboji proti Austrálii o 9. až 12. miesto.

Austrália obsadila v skupine „C“ druhé miesto za Estónskom, ktorému „Klokani“ podľahli 5:11. Zvíťazili však nad Poľskom 4:2 a taktiež nad Thajskom 4:3. V boji o štvrťfinálovú účasť prehrali s Nórskom 0:10. Proti Austrálii si slovenský tím zahral len jediný raz a to pred dvomi rokmi na Majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige. Slovensko vtedy v súboji skupiny „C“ zvíťazilo jednoznačným skóre 12:2. Naši dnešní súperi sa zatiaľ nikdy neprebojovali do prvej desiatky a na predchádzajúcom šampionáte obsadili konečné 15. miesto.

 

„Bolo a ešte stále je náročné namotivovať chlapcov na ďalšie zápasy, ale musíme sa nad to povzniesť a športovo sa ďalej pobiť o čo najlepší výsledok,“ vyslovil sklamaným hlasom hlavný tréner slovenskej reprezentácie Petr Koutný. Nálada v tíme po zápase s Lotyšskom bola na bode mrazu. Napriek tomu sa chlapci postupne mobilizujú na dnešný súboj. „Aj keď sa nám nepodarilo naplniť náš spoločný cieľ, ktorým bola prvá osmička, chceme si napraviť reputáciu a zabojovať o deviate miesto. Verím, že tieto zápasy s chlapcami zvládneme,“ povedal útočník Martin Grlický.

 

Zápas Austrália – SLOVENSKO vysiela ArénaSport1 od 15.30 hod, ale môžete ho sledovať taktiež naživo na:

 

IFF YouTube Channel 2

späť