Slovákov na úvod kvalifikácie preveria Maďari

30.01.2020 13:14:14
Dnes sa v Poprade začala kvalifikácia o postup na decembrové majstrovstvá sveta vo fínskych Helsinkách. Štvrtkové vyvrcholenie v podobe zápasu slovenského národného tímu príde o 19.00 hod, zverenci Radomíra Mrázka si zmerajú sily s Maďarskom. Jednoznačný favorit je domáci tím.

Slovensko dosiaľ hralo proti Maďarsku dva oficiálne medzištátne duely pod hlavičkou Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Premiérový súboj sa uskutočnil ešte v roku 2009 na Turnaji štyroch krajín v maďarskom mestečku Ács. Stretnutie sa skončilo zmierlivo 4:4. Góly za tím vtedajšieho trénera Pavla Blaška strelili Martin Petróci, Denis Granec, Marek Krchňák a Lukáš Lajčiak.

 

Aj v druhom oficiálnom vzájomnom zápolení mali výhodu domáceho prostredia Maďari, v roku 2017 sa hralo v meste Érd na Turnaji troch krajín. Tentoraz Slovensko pod vedením zastupujúceho trénera Jána Purca zvíťazilo 7:4. Presné zásahy našich dosiahli Matúš Machara, Michal Chudina, Adrián Szabo, Martin Samek, Samuel Kerekeš, Martin Kubovič a Ľuboš Šefčík.

 

Slovenská reprezentácia mužov je aktuálne na deviatom mieste v svetovom rebríčku IFF, Maďarsku patrí až 27. pozícia. „Chceme zdolať všetkých súperov. To je jasné. Do zápasu pôjdeme na sto percent. Keď to mám povedať jednoducho, tak každému protivníkovi chceme dať ‚toľko, čo sa doňho zmestí‘. Verím, že na palubovke ukážeme našu kvalitu,“ povedal tréner národného tímu SR Radomír Mrázek.

 

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť