Slovenkám sa nepodarilo na domácej pôde uhájiť 5. miesto spred dvoch rokov

29.10.2012 15:22:37
Prvý sobotňajší zápas o 5. miesto sa začal v MŠH Klokočina na pravé poludnie.

Posledný zápas, ktorým tieto tímy zakončili svoje účinkovanie na Majstrovstvách sveta nemal jasného favorita. Slovensko, podobne ako Poľsko doposiaľ zvíťazili iba v jednom zápase a preto si chceli oba celky vylepšiť svoje štatistiky a umiestniť sa na konečnom 5. mieste.

Zápas sa začal opatrne. Strely prichádzali len veľmi sporadicky. Na Slovenskej strane sme zaznamenali len tri strelecké čiarky. Na strane Poľska bolo striel celkovo 5 pokusov. Z prvej tretiny stojí za zmienku ešte vylúčenie Alexandry Ferencovej v 8. minúte a vylúčenie Poľskej hráčky Joanny Chlebdy. Obe presilové hry zostali nevyužité. Druhá tretina bola o niečo rýchlejšia ako tá prvá, avšak pre divákov nezaujímavá. Strelecky sa dokázala presadiť Slovenska, Alžbeta Ďuríková po krásnej asistencii Dominiky Sádeckej. Nakoľko Poľské reprezentantky vedeli, že tento zápas je iba o jednom góle, odpovedali ako sa patrí. Úspešnou strelkyňou sa stala Maja Stanke. Druhá tretina sa tak skončila výsledkom 1:1. Posledná dvadsaťminútovka sa začal lepšie pre Poľské hráčky. Po niekoľkých sekundách sa im podarilo skórovať vďaka Karoline Bujak a tak sa ujali vedenia v tomto zápase. Slovenské hráčky po tomto góle trocha znervózneli, avšak bojovnosť im uprieť nemôžeme. Po neúspešnej presilovke, ktorú nie veľmi dobre zahrali Slovenské hráčky, sa podarilo v hre 5 na 5 skórovať Michaele Ješšovej. Týmto gólom sa vyrovnalo skóre zápasu a ani jeden z tímov nedokázal do konca tretiny skórovať, čo znamenalo, že zápas pokračoval v predĺžení. V ňom skórovala Katarzyna Chelstowska, keď využila hrubú chybu Sloveniek a stala sa hviezdou svojho tímu, ktorý zvíťazil a obsadil konečné 5. miesto. Slovenské hráčky odchádzali so sklonenými hlavami a slzami v očiach.

Slovenky na domácom šampionáte nedokázali nadviazať na skvelé umiestnenie z Olomouca spred dvoch rokov. Progres v našich radoch je veľký a rastie nám dobrá florbalová budúcnoať. Hrať vyrovnanú partiu so Švajčiarkami, Švédkami je plus pre florbal. Konečné 6. miesto je pre mnohých sklamaním a čakali viacej no bohužiaľ. Dievčatá predviedli svoje maximum na ktoré mali.

Slovensko – Poľsko  2 : 3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Góly: Alžbeta Ďuríková, Michaela Jessová - Maja Stenke, Karolina Bujak, Katarzyna Chelstowska

Best players: Jessová Michaela, Chelstowska Katarzyna