Slovenky bližšie ku Fínsku!

05.02.2015 10:06:01
Úvodný súboj slovenských reprezentantiek proti Nórsku na kvalifikácií v Nitre skončil víťazstvom našich dievčat 6:3. Výhra nad severankami sa nerodila ľahko.

Po vzájomnej oťukávačke sa do vedenia v deviatej minúte dostalo Slovensko. Našu presilovú hru využila Katka Klapitová – 1:0. Skóre sa už do konca tretiny nezmenilo.

 

Prvá polovica druhého dejstva priniesla nórsky obrat. Naše súperky strelili dva góly v rozpätí necelých dvoch minút – 1:2. Slovenky to nepoložilo a pred domácim publikom, ktoré neúnavne hnalo dievčatá k úspechu, zavelila do boja kapitánka Lucka Košturiaková. Nielen že vyrovnala, ale dostala svoj tím do vedenia.

 

Tretia tretina bola na góly najbohatšia. K. O. dostali Nórky už po trinástich sekundách hry od Mišky Šponiarovej. Netrvalo veľa a než sa naše súperky otriasli, prehrávali po góloch Paulíny Hudákovej a opäť Mišky Šponiarovej 6:2. Od tohto momentu dievčatá hru kontrolovali a dovolili Nórkam už len znížiť na 6:3. Hoci mali naše súperky samostatný nájazd, presilovky a posledné tri minúty hrali power play.

 

Kristine Naess (Nórsko): „Zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Začali sme príliš pasívne. Neskôr, keď sme sa pokúšali dostať Slovenky pod tlak, potrestali naše chyby a strelili nám rozhodujúce góly. V každom prípade nevešiame hlavy. Musíme totiž myslieť už na ďalší zápas.“

 

Tréner Jaroslav Marks (Slovensko): „Dievčatám sa počas prvej tretiny trochu triasli ruky, veľmi chceli, no keď sme im poradili aby zjednodušili hru, postupne sa uvoľnili a prišli aj potrebné góly. Postup síce ešte nemáme istý, no týmto víťazstvom sa nám približuje.

 

Radka Mládenková (Slovensko): „Som rada, že sa nám podarilo zvíťaziť hoci to nebolo jednoduché. Dievčatá mi veľmi pomáhali, blokovali veľa striel a páčila sa mi atmosféra, ktorú vytvorili skvelí fanúšikovia za čo im ďakujeme.“

 

Romana Janegová (Slovensko): „V zápase sme ešte robili zopár malých chybičiek, predsa len ešte nie sme celkom zohraté. Obrana fungovala na výbornú, no my v útoku musíme popracovať na koncovke. Myslím, že sme mali dosť príležitostí, ktoré sme nevyužili.“

späť