Slovenky naberajú kurz Valmiera

28.01.2013 20:33:22
Kvalifikačná skupina Europe 1 sa idštartuje v utorok i za účasti Slovenska.

Ženská reprezentácia Slovenska vo florbale má dnes naplánovaný odchod na kvalifikáciu do Lotyšska. Záverečná príprava Sloveniek počas víkendu v STC Púchov prebehla rýchlo. Trénerovi Jaroslavovi Marksovi sa na zraze hlásili všetky dievčatá až na Michaelu Vrškovú, ktorá sa ospravedlnila a s tímom necestuje ani na kvalifikáciu. Dievčatá potrénovali na dôležitých herných situáciách a už nič nebráni odchodu. Skvelá partia hráčskeho kolektívu je jednou zo zbraní našich dievčat v kvalifikácii. Kapitánka Lucia Košturiaková si tím pochvaľuje, ale na cestu sa veľmi netaší. „Ako po každý reprezentačný raz aj teraz sme sa stretli skvelý kolektív. Včera večer sme kolektív utužili spoločenským večerom a karaoke. Predovšetkým Miňka Kadučáková a asistent trénera pán Cvanciger sa predstavili v speváckych pozíciách akých ich nepoznáme. Už nám nič iné nezostáva ako prežiť náročnú a dlhú cestu do Lotyšska.“

 

Slovenky budú vo Valmiere bojovať v piatich zápasoch za päť dní bojovať o postup na MS. „Myslím, že sme si nastavili latku dosť na to, aby sme postúpili na MS, aj keď tieto zápasy budú samozrejme ťažké. Každý jeden tím ide do Lotyšska s tým, že chce postúpiť. Takže musíme hrať ako tím a robiť čo nám tréner povie. Potom to pôjde ľahšie.“  Miroslava Kadučáková potvrdila postupové ambície.

 

„Hnacím motorom by mohli byť hlavne skúsenosti väčšiny hráčok, rýchlosť, rýchle protiútoky končiace strelou (hlavne v bránke súpera :D). Niektoré hráčky takisto vedia veľmi dobre hru jedna na jedna. A hlavne treba rýchlo využívať chyby súpera.“ pokračovala v rozhovore defenzívna hráčka pražského Herbadentu.

 

Baja Bernátová jedna z nových tvári v reprezentačnom drese sa v tíme cíti skvelo. Veď Žilina je najviac zastúpená hráčsky. „Kolektív je super a viacero báb poznám, takže sa tam cítim fajn. Šance na postup vidím pozitívne, čiže máme určite na to aby sme postúpili, baby sú výborné hráčky a keď spojíme sily a podporíme sa navzájom tak to určite dobre dopadne.“

 

S tímom budeme počas celej kvalifikácie a budeme prinášať vždy čerstvé a nové informácie z diania v Lotyšsku. Aj vďaka emailu szfbfloorball@gmail.com môžete byť s tímom Slovenska v kontakte a posielať rôzne motivačné odkazy a správy z domova.

späť