Slovenky nestačili na Češky aj napriek dobrému výkonu.

15.09.2013 12:03:12
Slovenky sa po budíčku v druhej tretine zobudili a zabojovali o dobrý výsledok.

Piaty zápas a zároveň posledný čakal Slovenky dnes v Babimoste. Našimi súperkami boli Češky a o motivácii na zápas nebolo potreba ani hovoriť. Po dvoch vysokých porážkach sa naše reprezentantky chceli pokúsiť to napraviť.

Češky do zápasu vstúpili ako z veľkej knihy. V 3. minúte kapitánka Macurová poslala Češky do vedenia. Mládenková aj napriek zdravotným ťažkostiam odolávala tlaku súpera. V rozmedzí 7. minúty sme inkasovali tri rýchle góly. Češky boli rozbehnuté a nám sa nedarilo ich rozbehnutý stroj zastaviť. Slovenky bojovali a snažili sa, ale recept nie a nie nájsť. Češky do prestávky zvýšili už na hrozivých 0:6.

Prestávka Slovenkám pomohla. Druhá tretina sa nám vydarila. Slovenky hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Po zmene v našej bráne sa ukázala Nováková vo viacerých dobrých zákrokoch. Češkám akoby zvlhol strelecký prach, ale najväčší podiel na tom mala naša dobrá a kolektívna hra. Náš výkon si zaslúžil v strednej časti gól, ktorý by bol odmenou za predvedenú hru, bojovnosť a srdiečko na ihrisku. Strelecké šťastie nám neprialo ani pri presilovej hre v závere tretiny.

V záverečnej tretine sme pokračovali v kvalitnom výkone zo strednej časti hry na ktorý sme nadviazali. Slovenky ustáli i početnú nevýhodu o jednu hráčku, kde sme Češky ubránili. Na našu radosť sa Češky presadili a pokazili radosť z čistého štítu Novákovej, ktorá od druhej tretiny bola v bráne neprekonateľná. Slovenky si svojim výkonom získali priazeň domáceho hľadiska, ktoré hnalo naše baby za gólom. Slovenky sa vytúženého gólu dočkali po dorážke Kataríny Behancovej do odkrytej brány. Češka v samom závere kozmeticky upravili výsledok na konečných 1:8.

Slovenky sa po budíčku v druhej tretine zobudili a zabojovali. Výkon, ktorí sme dnes predviedli v druhej a tretej tretine ukázal, že máme potenciál. Stále je však čo zlepšovať a na čom pracovať, čo nám Češky ukázali v prvej tretine.

Alexandra Nováková (brankárka): „V prvej tretine sme zle dostupovali a dostali šesť gólov viac menej zbytočných. Potom sme si to cez prestávku v kabíne rozobrali a povedali, aby sme zamakali, že je to posledný zápas a treba tam nechať všetko. Od druhej tretiny to bolo už lepšie. Išli sme viacej do súbojov. Češky trocha poľavili, keď mali náskok, ale zamakali sme a výsledok je celkom dobrý.“

Slovensko – Česko 1:8 (0:6, 0:0, 0:1)

Góly: Katarína Behancova

Najlepšia hráčka: Alexandra Nováková

Zostava: Mládenková(Nováková), - Klapitová, Šponiarová, Hutirová, Košturiaková, Ferenčíková, - Kadučáková, Bobotová, Behancová,Trošková, Stašová, - Ďuríková, Broošová, Domonkosová, Tardíková, Ješšová, - Bernátová,