Slovenky padli po tuhom boji

03.05.2014 17:39:21
Prehra so Švajčiarskom znamená boj o piate miesto.

 

Prvé dejstvo začalo vo výbornom tempe. Naše hráčky sa s chuťou zahryzli do favoritiek a vypýtali si presilovú hru.  Odmenou im bol gól Kristíny Hudákovej po výbornej presilovke. No odpoveď Švajčiarok prišla skoro, vyrovnávala Niessnerová. Misky váh na našu stranu naklonila Timea Patakyová, ktorej bomba prestrelila všetko, čo bolo po ceste. Tretina, ktorá bola veľmi vyrovnaná skončila presilovkou Švajčiarska, ktoré sa však cez dobre brániacu štvoricu gólovo nepresadila.

 

Vedenie našim hráčkam dlho nevydržalo, vysoký pressing súperiek zužitkovala Gerigová. O pár minút sa však sesterské duo Hudákových postaralo o zvýšenie vedenia. Kristíninu krížnu prihrávku nekompromisne zavesila Paulína. Vyrovnaný duel pokračoval aj naďalej. Druhá tretina sa však pre nás skončila nešťastne. Dve naše presilovky zostali nevyužité a tak sedem desatín pred koncom udrelo na druhej strane. Druhá tretina skončila za stavu 3:3.

 

Na gól v poslednej tretine sme čakali deväť minút. Zuzana Šponiarová obišla obranu súperiek a spoza brány prekabátila Švajčiarsku obranu. Bohužiaľ, odvtedy sa trepotala sieť len za Karolínou Krištofovou gólmi Gerigovej, Fasslerovej a Ambuehlovej.  Slovensko tak bude zajtra bojovať o piate miesto proti domácemu Poľsku. 


Slovensko – Švajčiarsko 4:6 (2:1,1:2,1:3)

 

Góly: Hudáková K.(Sádecká), Patakyová T.(Kvasková), Hudáková P. (Hudáková K.) Šponiarová (Gáliková) – Niessner (Baumgartner), Gerig (Ambuehl), Hofmann (Kuster) Gerig (Hofmann), Fassler (Kuratli), Ambuehl (Gerig)

Najlepšie hráčky: Ďuríková Alžbeta – Niessner Gioa

 

 

Hlasy po zápase:

Martin Řehák, asistent trénera: "Sehráli jsme vynikajici utkání se špatným výsledkem.Holkám musíme pět chválu za tuto odvedenou dřinu .Na švicarky dnes holky určitě měli,ale bohužel se toto utkání nepovedlo dotáhnout do vítězného konce.Je to velká škoda,protože by to byl mega úspěch.Ukazuje se,že pomalu dosahujeme na některé týmy světové třídy."


Alžbeta Ďuríková: "Kvôli tomuto zápasu sme sem prišli, vkladali sme do neho všetko. Vedeli sme, že len tento zápas nás posunie ďalej. Bohužiaľ nepodarilo sa to. Dnes baby podali neuveriteľný výkon a zaslúžili sme si vyhrať. Boli sme proste lepšie, bolo tam všetko, nasadenie, bojovnosť, srdce - no asi to nestačilo. Ukázali sme všetkým, že sa doťahujeme na tímy z veľkej štvorky. A aj s takými podmienkami aké máme treba stále na sebe makať a raz to príde. Baby sú skvelé a o 2 roky im to ukážu. Dnes sa pripravujeme na posledný zápas a dáme do toho všetky sily a ukážeme im že si zaslúžime 5.miesto."


Timea Ptakyová: "Môžem s istotou povedať, že sme hrali lepšie, boli sme bojovnejšie a rozhodne aj viac nahecované. Švajčiarky, aspoň podľa mňa, nastúpili do zápasu s tým, že to majú vyhrané, ale po chvíľke pochopili, že to nebudú mať ľahké a ešte k tomu keď sme mali v bráne Kaju.  Škoda poslednej tretiny, kde sme dostali góly, no do poslednej sekundy sme bojovali. Zajtra nás čaká boj o 5. miesto s domácimi Poľkami a pevne verím, že vyhráme."

späť