Slovenky podali proti Švédkam bojovný a obetavý výkon

29.10.2012 14:43:38
Predposledný zápas, ktorý bol na rade 3. mája bol zápas domácich proti Švédkam.

Slovenky mali ešte akú takú možnosť postúpiť do najlepšej štvorky, ale to by museli poraziť svoje dnešné súperky. Švédky včera prekvapujúco podľahli Švajčiarsku, takže mladé Slovenky chceli súpera určite prekvapiť. Zápas bol na pláne o 17:00 hod. a tento zápas si opäť prišlo pozrieť viac fanúšikov, ktorí sa snažili hnať slovenské reprezentantky vpred.

Zápas začal veľkou aktivitou Švédok. Ešte sa poriadne ani nezačalo a už vyhrávali 2:0. Tieto dva góly nakopli naše dievčatá a konečne si začali vytvárať lak na súperovú bránu. Slovenské hráčky mali viac loptičku na svojich hokejkách a švédska brankárka mala čo robiť aby neinkasovala. Švédky aj napriek tlaku Sloveniek nezaháľali a ohrozovali slovenskú brankárku z rýchlych protiútokov. Práve z jedného z nich sa znova presadili a zvýšili svoj náskok už na 3:0. Slovenky však zbrane neskladali a opäť sa snažili tlačiť pred bránku súpera, ale bezvýsledne a tak prvá tretina skončila jasným víťazstvom Švédok.

Druhá tretina sa začala aktivitou slovenských hráčok. Dokázali si vytvoriť tlak na súperovú bránku a svoj tlak dokázali pretaviť aj v gól, keď sa presadila Veronika Izraelová. To bolo však všetko čo dovolili švédske hráčky tým slovenským v druhej tretine. Švédky si vytvorili obrovský tlak na bránku Slovenska, ktorý dokázali nekompromisne zužitkovať keď do konca druhej tretiny pridali niekoľko gólov. Druhá tretina tak skončila výsledkom 6:1 a o zápase bolo už v podstate rozhodnuté.

Úvod tretej tretiny vyšiel slovenským hráčkam keď sa presadila Michaela Šponiarová a znížila stav stretnutia na 6:2. Potom však nasledoval opäť tlak Švédska z ktorého pramenila ich presilová hra. Švédky roztočili pred slovenskou bránkou veľký kolotoč, ktorý aj dokázali pretaviť v gól a zvýšili svoj náskok už na 7:2. Švédske hráčky hrali krásny florbal, ktorý sa divákom určite páčil. Slovenky sa veľmi snažili a vybojovali si v 54. minúte presilovú hru. Slovenské hráčky sa síce dokázali usadiť na polovici svojho súpera ale využiť ju nedokázali. Po našej presilovke sa presadili opäť Švédky a uzavreli tak konečný stav stretnutia 8:2.

Švédsko – Slovensko 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Góly: Cornelia Fjellstedt, Dragana Mrksic, Caroline Deutgen, Tina Flodell 2, Nathalie Jakobsson, Frida Ridfjall, Adina Augustsson, – Veronika Izraelová, Michaela Šponiarová

Best players: Augustsson Adina – Michaela Šponiarová