Slovenky položili v druhej tretine kameň úspechu proti Maďarsku

25.10.2012 12:07:53
V poradí tretí zápas, ktorý sa hral v A divízií bol medzi domácimi Slovenkami a reprezentantkami Maďarska.

Obe družstvá svoje včerajšie úvodné zápasy prehrali, a tak sa chceli dnes odvďačiť svojim fanúšikom za podporu výhrou. Na tento zápas pricestovalo opäť o niečo viac fanúšikov a tak majú mladé Slovenky o motiváciu na viac.

Prvá tretina sa začala obrovským náporom slovenských hráčok. Pred súperovou bránou roztočili kolotoč, ktorý dokázali pretaviť v gól v 6 minúte zápasu. Presadila sa Romana Janegová, ktorá trafila presne ľavý horný kút Maďarskej brány. V 8. minúte sa Slovenky presadili opäť, keď sa presadila Ďuríková a zvýšila už na 2:0 pre Slovensko. Potom sa Slovenské hráčky ako keby uspokojili s výsledkom a kopili jednu chybu za druhou. Zbytočne nechávali Maďarkám príliš veľa priestoru a bolo len otázkou času, kedy Maďarky strelia gól. Nakoniec sa aj dočkali, keď sa dokonca v Slovenskej presilovke presadila Veronika Vladár a skorigovala tak zápas na 1:2.

Počas prestávky medzi tretinami asi tréneri Slovenskej výpravy hráčkam čo to povedali, pretože vybehli na ihrisko ako vymenené. Úvod bol plne v ich réžií a dokázali si vytvoriť tlak na bránu. Tlak dokázali pretaviť v góly, keď v 36. minúte bol stav zápasu už 1:6. Maďarské hráčky ohrozovali brankárku domácich len sporadicky, z rýchlych protiútokov. Z jedného z nich sa dokázali aj presadiť. Konkrétne sa presadila v 37. minúte Dorina Kiss krásnou strelou do ľavého horného roku Slovenskej brány. V závere druhej tretiny potešili Slovenské hráčky divákov ďalším gólom. Presadila sa Veronika Izraelová a zvýšila tak vedenie Slovenska na 2:7.

Záverečnú časť zápasu začali lepšie opäť Slovenky keď už v 43. minúte bolo 2:9. Slovenky hrali prebrali úplne opraty zápasu a umnou hrou si držali Maďarky na dištanc. Maďarky však zbrane neskladali a ohrozovali brankárku Slovenska z rýchlych protiútokov. Tá však dnes chytala výborne a až na dva góly z prvej a druhej tretiny eliminovala všetky strely Maďarských hráčok. V 55. minúte sa ešte presadila Izraelová, ktorá uzatvorila nie len svoj hattrick, ale aj skóre dnešného zápasu.

Maďarsko – Slovensko 2:10 (1:2, 1:5, 0:3)

Góly: Veronika Vladár, Dorina Kiss – Romana Janegová 3, Veronika Izraelová 3, Alžbeta Ďuríková, Alexandra Ferencová 2, Monika Streďanská

Best players: Vladár Veronika – Izraelová Veronika