Slovenky predčili Maďarsko vysokým rozdielom

02.05.2014 12:34:58
Napravili si tak chuť po prehre so Švédskom.

Slovenky zvládli duel s Maďaskom, západné susedky porazili vysokým rozdielom. Zajtra tak budú proti Švajčiarkam bojovať o miestenku do semifinále.

Prvá tretina sa odohrávala v taktickom duchu. Trvalo dlho, kým sa niektorý z tímov presadil. Tlak našich hráčok sa stupňoval, no súperky z brejku otvorili skóre. Daniela Kvasková však po pol minúte vyrovnala stav stretnutia. Naša hra však bola kostrbatá, hráčky sa nevedeli dostť do tempa. Konečnú podobu skóre prvej tretiny dala Miriam Buková.

V druhom dejstve sme videli dovedna desať gólov. Najprv sa dva razy trafila Paulína Hudáková, na ktorej góly odpovedala Takacšová. Hudákovej strelecká potencia pokračovala ďalej, keď v 29.minúte zvýšili na 5:2. Ďalší gól v maďarskej sieti bol z dielne Janky Troškovej, no Slovenky po ňom akosi zaspali a inkasovali. Prebrali sa a v priebehu minúty a osemnástich sekúnd triafali do čierneho Miriam Buková, Dominika Sádecká, Sarah Charlotte Žideková Paulína Hudáková. Stav po druhej tretine bol 10:3 v náš prospech.

Gólové hody pokračovali aj naďalej. Naše hráčky diktovali tempo hry, no nevyvarovali sa chybám v obrane. Dominika Sadecká zvýšila už na 11:3, to bol však na dlhé minúty posledný gól duelu. Až v čase 55:22 sa roztrhlo vrece s presnými zásahmi. Našimi úspešnými strelkyňami boli Jana Trošková, Dominika Sádecká, Timea Patakyová a Sarah Charlotte Žideková. Dva góly pridali aj Maďarky a tak po 60-tich minútach svietilo na tabuli skóre 15:5.

Slovensko – Maďarsko 15:5 (2:1,8:2,5:2)

Góly SR: Hudáková P. 4, Sádecká 3, Buková 2, Trošková 2, Žideková 2, Kvasková, Patakyová

Asistencie SR: Kvasková 3, Buková 2, Patakyová 2, Ješšová, Hudáková P., Hudáková K., Šponiarová, Gregorová, Sádecká, Nagyová

Najlepšia hráčka SR: Hudáková Paulína

Vladimír Gábor, asistent trénera: „V tíme sa nám začala šíriť viróza, tak dnes počas zápasu zostali v posteli Betka Ďuríková a Rebeka Gáliková. V zápase, v ktorom sme boli favoritom, sme hlavne v prvej tretine nepotvrdili svoju kvalitu, dievčatá nehrali to, na čom sme sa dohodli. Maďarky sa často dostávali do brejkov, z ktorých jeden využili. V druhej tretine sme zvýšili dôraz a početnosť streľby, čo sa začalo prejavovať na skóre. Na jednu stranu nás veľmi teší počet strelených gólov, na druhú stranu vládne nespokojnosť, pretože sme dostali niekoľko úplne zbytočných gólov. Ak chceme proti Švajčiarkam hrať vyrovnanú partiu, musíme zlepšiť defenzívnu činnosť.“

Daniela Kvasková: „Do zápasu sme vstúpili s veľkým odhodlaním a chuťou vyhrať. Úvod bol dosť zbrklý - robili sme veľa chýb, boli sme málo koncentrované na čo sme aj doplatili prvým gólom. Hneď na to, sme dali dva rýchle góly, čím sme to mierne upokojili. Druhú tretinu sme podchytili hneď od začiatku so zodpovednou obranou a výrazným pressingom. Postupne sme diktovali tempo hry čo sa odrazilo aj na výsledku. Pekne sme kombinovali, dostávali sa do dobrých šanci, ktoré sme premieňali. Po 2.tretine bol stav 12:4 . V tretej tretine sme využili to, že Maďarky boli mierne unavené. Neuspokojili sme sa s výsledkom a chceli sme ho ešte vylepšiť. Nakoniec sa nám tento zápas podarilo zvládnuť aj napriek tomu, že sme boli oslabené o hráčky kvôli chorobe a dúfame, že zajtra zvládneme v plnej sile posledný kľúčový zápas so Švajčiarkami.“

Paulína Hudáková: „Dnes sme nastúpili v oklieštenej zostave kvôli chorobe niektorých našich hráčok čo sa prejavilo aj v úvode stretnutia. Nezačali sme dobre, nedostupovali si hráčky v obrane z čoho vznikol aj úvodný gól Maďariek. V druhej polovici prvej tretiny sme začali viac behať a strieľať na bránu z čoho vznikol stav 2:1. Do druhej tretiny sme vstúpili s obrovskou chuťou strieľať góly, čo sa nám aj darilo, keďže sme ich nastrieľali 8. V poslednej tretine sa zápas dohrával, škoda posledného inkasovaného gólu v poslednej minúte. Všetky sa tešíme na zajtrajší zápas so Švajčiarskom.“

Andrea Richnavská:  „Zápas z môjho pohľadu bol celkom fajn. Moje pocity zo zápasu sú len pozitívne, hrali sme veľmi dobre a hlavne nám vyšla druhá tretina, kde sme Maďarkám odskočili o pár gólov. Potom sme už len diktovali tempo hry. Našou chybou bolo to, že sme nepristupovali k hráčkam a dostávali zbytočne góly . Som veľmi rada, že mi tréner dal možnosť v tretej tretine zasiahnuť do zápasu - bol to fakt výnimočný pocit.“

Zápas o druhú postupovú miestenku proti Švajčiarsku odohrajú naše dievčatá dnes o 19:00. Zápas bude možné sledovať online na oficiálnom IFF YouTube kanáli.