Slovenky prekvapili v príprave obsadili 2. miesto na Polisch Cupe.

22.10.2012 16:30:46
Reprezentačné celky Slovenska v posledných dňoch zarezávajú na plný plyn.

Mužom sa pomaličky končí kvalifikácia a juniorky sa rozbiehajú do prípravy na domáce WFC women U19. Výprava pod vedením Jaroslava Marksa dorazila včera podvečer do Wolsztynu. Po náročnej ceste každému z výpravy padol oddych a dobrá večera. Dievčatá si v neskorých hodinách dali ľahký tréning, počas ktorého naše dievčatá rozhýbal Carlos, nový člen našej výpravy v Poľsku, ktorá je rozšírená opäť o skvelého človeka.

 

Prvý a zároveň otvárací zápas zaobstarali Slovenky a Nórky. Slovenský výber je široký a tréneri zápas rozdelili na polovicu ako aj našu zostavu. Na úvod nás súper schladil rýchlim gólom. Slovenky sa však rýchlo otriasli a začali na ihrisku koncertovať. S prispením súperovej brankárky nám to tam padalo. Slovenky zvládli úvodné vystúpenie a naladili sa na tú správnu vlnu pred zápasom s domácim Poľskom.

 

Po rozbehu s Nórskom a diétnom obede si baby na chvíľočku schrupli na hoteli. Po zaslúženom oddychu sme nastúpili proti domácim juniorkám. Úvodná tretina bola vyrovnanou partiou. Hralo sa zo strany na stranu s množstvom šancí. Brankári sa o nedostatok práce nemohli sťažovať. V našej bráne sa mnohokrát vyznamenala Gulabová. Slovensky v druhom zápase podali spoľahlivý výkon. V turnaji Polish cup kráčame s víťazným ťažením.

 

Tréner Marks sa so Slovenskom opäť predstaví v ďalšom súboji proti svojim. Za posledné obdobie sa s Češkami stretávame častejšie. V príprave zápasy s takýmto súperom nám môžu len a len pomôcť. Marks dievčatám naordinoval tú správnu taktiku. Češky sa v úvode s našou dobrou defenzívou nevedeli vysporiadať. Slovenky nehrali len defenzívne a smerom na hor sme boli aktívny a nebezpečný. Koncovka nás neposlúchala a doplácali sme na efektivitu. Češky si víťazstvo museli vybojovať.

 

Slovenská výprava po druhý krát navštívila mesto Rakoniewice. V druhom súboji sme chceli uspieť. Nemky by však nemali byť tým súperom, ktorý by nás mal zaskočiť. Zápas sme od úvodu začali náporom. Náš tlak bol však platonický. Streli lietali mimo bránu a koncovka horela. Strelecké trápenie držal Nemky stále v hre. Súper hrozil brejkami a zamestnával Gulabovú. Slovensko si vo štvrtom zápase pripisuje tretie víťazstvo. Nemky však neboli silným súperom, ale sami sme si zápas sťažili. Pokiaľ nebudeme premieňať šance, ktoré máme budeme trpieť a trápiť sa. Baby sa dnes o tom presvedčili v oboch zápasoch s ČeskomNemeckom.

 

V záverečnom zápase sa Slovensky stretli so Švajčiarskom, ktoré bolo jediným nezdolaným tímom. To bola pre naše baby motivácia naviac a oplatilo sa. Slovenky šokovali svoje súperky a predviedli im, čo môžu od nás čakať. Švajčiarky v závere zatlačili a snažili sa vyrovnať ale bezúspešne. Porážka od nás bola pre súpera šokom, ktorý ťažko rozdýchaval tento fakt po zápase.

 

Slovenky prekvapili a na Polisch Cupe obsadili pekné 2. miesto čo je pred domácim šampionátom skvelá správa

 

späť