Slovenky preskočili druhú prekážku na MS dvojciferným výsledkom

08.12.2013 19:34:29
Slovenské reprezentantky rozdrvili Maďarsko 11:1

BRNO. Susedský súboj proti Maďarsku zvládli naše ženy na výbornú. Slovenky sú suverénnym lídrom skupiny C so skóre 24:1 a štyrmi bodmi. Zlomový moment nastal v druhej tretine, keď Slovenky strelili 3 góly v rozmedzí 58 sekúnd.

Naše ženy vstúpili do zápasu veľmi dobre. Hneď po úvodnom buly sa vďaka vysokému pressingu dostala do šance Klapitová, ktorá však strieľala mimo podobne ako kapitánka Košturiaková v 3.minúte zápasu. Jej chvíľa však prišla v čase 5:16, keď si vychutnala dve hráčky Maďarska a pomedzi nohy tretej hráčky prihrala Hutirovej, ktorá poslala naše baby do vedenia. Maďarské reprezentantky sa nevedeli vymaniť z pod tlaku našich, no veľké šance ostali nepremené a tak sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Po tutovke, ktorú zahodila Šponiarová sa ľahká strela z uhla od Vertesiovej dostala za chrbát dezorientovanej Novákovej. Slovenky však okamžite prepli na vyšší prevodový stupeň a gólmi FerencovejBroošovej uzatvorili tretinu za stavu 3:1

Do druhej tretiny chceli naše južné susedky vletieť ako uragán, no ich nedomyslený pressing skončil gólom na druhej strane v podaní Šponiarovej Mišky už po 11-tich sekundách. Studená sprcha pre Maďarsko prišla v rozmedzí 58 sekúnd, keď skórovali Košturiaková, Tardíková a Ďuríková. Maďarský tréner reagoval okamžitým time-outom. Hra sa vyrovnala, prišli aj šance sokýň z Maďarska. Niekoľkými dobrými zákrokmi sa predviedla aj Alexandra Nováková. Posledné slovo však mali znova naše ženy, konkrétne KadučákováŠponiarová Zuzana, svojim prvým gólom v seniorskej ženskej reprezentácie, na ktorý prihrávala skvele hrajúca Petra Tardíková. A tak po 40-tich minútach svietilo na tabuli priepastné skóre 9:1 pre Slovenskú republiku.

Posledné dejstvo začali naše v početnej výhode, ktorú však nedokázali využiť. K slovu sa po dlhej dobe dostali aj Maďarky, no skvelá Nováková chytila šancu na skorigovanie reflexívnym zákrokom rukou. V 44. minúte sa Zuzana Šponiarová odpútala od svojej strážkyne a z otočky skórovala. O šesť minút neskôr sa do streleckej listiny opätovne zapísala naša najproduktívnejšia hráčka šampionátu Michaela Šponiarová a uzavrela skóre na konečných 11:1.

Slovenky hrali disciplinovane, vyvarovali sa zbytočných chýb a vďaka dobrému napádaniu, okulahodiacej kombinácií a streleckej efektivite rozdrvili Maďarky vysokým desaťgólovým rozdielom. Na konte tak majú naše reprezentantky 4 body a sú v čele tabuľky základnej skupiny C. Zajtra o 10:00 hod. sa v priamom súboji o prvé miesto stretnú s Austráliou. Zápas môžete sledovať live priamo -TU.

Šponiarová Zuzana: „Myslím, že to bol výborný zápas a som rada za ten gól. Je to neuveriteľný pocit streliť dva góly a stať sa najlepšou hráčkou zápasu. Je to pre mňa neuveriteľný úspech, neviem čo mám k tomu ešte viac povedať. Dúfam, že stále budem pomáhať babám a budem platnou hráčkou v tíme. Ideme krok po kroku, dodržiavame taktiku a ak budeme počúvať rady trénerov to všetko spoločnými silami zvládneme.“

Šponiarová Michaela: „Bol to dobrý zápas, malo to tempo. Bolo to niečo iné ako včera s Kóreou. Súper sa dnes snažil vyššie napádať, viac strieľať a ísť do brejkov. My sme sa to snažili ukludniť, postupne rozohrať čo nám celkom vychádzalo i v zakončení."

SLOVENSKO – Maďarsko 11:1 (3:1, 6:0, 2:0)

Góly Slovenska: 6. Hutírová (Košturiaková), 13. Ferencová (Košturiaková), 15. Broošová, 21. M. Šponiarová, 25. Košturiaková (Hutírová), 25. Tardíková (Janegová), 26. Ďuríková (Broošová), 35. Kadučáková (Tardíková), 38. Z. Šponiarová (Tardíková), 44. Z. Šponiarová, 50. M: Šponiarová (Behancová)

Strely na bránu: 44:14

Vylúčenia: 0:2

Najlepšia hráčka SR: Zuzana Šponiarová (2+0)