Slovenky proti Švajčiarkám vyšli na prázdno s dvojciferným výsledkom.

14.09.2013 20:16:58
Švajčiarky nám dnes uštedrili tŕpku porážku.

V sobotu popoludní na Polish Cupe čakal Slovenky ďalší zo zvučných súperov, tentoraz Švajčiarsko. Posledný vzájomný zápas na poľskej pôde priamo v Babimoste odohrali juniorské reprezentantky a pripísali si víťazstvo nad hráčkami s helvétským krížom na hrudi. Teraz však nenarazili na seba juniorské ale seniorské výbery krajín. Slovenky sa museli otriasť zo zápasu s Poľskom a zabrať opäť proti tímu zo svetovej špice.

Švajčiarky začali od úvodu diktovať tempo hry. Slovenky sa dokázali tempu prispôsobiť a hrať so súperom vyrovnanú partiu. V 6. minúte sme však inkasovali prvý gól, ktorý nám nalomil sebavedomie. Švajčiarky po vedúcom góle pridali a už o dve minúty zvyšovala Seraina Ulber na 0:2. Švajčiarky boli pri chuti a svoju prevahu korunovali tretím gólom do našej siete. Slovenky sa za trojgólového rozdielu prebrali a začali sa dostávať do vážnejších šancí. Ferenčíkovej sa podarilo svojim dôrazom pred švajčiarskou bránou skórovať a vliala do našich radou nádej. Viacero sľubných šancí na ďalší gól skončilo nevyužitých. Švajčiarky pred odchodom do šatní skórovali a odskočili opäť o tri góly.

Do druhej tretiny sme vstúpili lepšie. Po prestávke Slovenky začali Švajčiarkam znepríjemňovať situáciu v defenzíve. Slovenskú snahu o skórovanie brzdila presnejšia koncovka a brankárka Lara Heini. V 26. minúte sa presadila Brigitte Mischler, keď zvyšovala na 1:5. Slovenky sa nevzdávali a bojovali i za nepriaznivého stavu. Švajčiarky však nehodlali zastaviť svoj gólostroj. V 30. minúte Brigitte Mischler a 35. minúte Katrin Zwinggi upravovali stav na hrozivých 1:7. Slovenky v závere strednej časti hry hrali oslabovku, vôbec prvú na turnaji pri vylúčení Stašovej. Švajčiarky sa usadili v našej obrannej tretine a roztočili kolotoč, ktorý sme ustáli bez inkasovaného gólu. Presilovú hru prerušila siréna, ktorá ukončila tlak súpera.

Po prestávke sme nastupovali v oslabení, čo sa nám udržať bez inkasovaného gólu. Švajčiarky po nevyužitej presilovke skórovali z hry. Gólostroj Švajčiarska neutíchal a postupne naše skóre narastalo. Aj napriek tomu, že náš súper dominoval v záverečných minútach naše reprezentantky sa nevzdávali. Švajčiarkám sa nakoniec podarilo dosiahnuť dvojciferný výsledok, ktorý nie je príjemný ale skúsenosti zo zápasu nás môžu posunúť ďalej.

Aj napriek vysokej prehre sa naše reprezentantky snažili a bojovali až do záverečného hvizdu. Stále musíme pracovať na všetkom, lebo dnes nám to Švajčiarky dokonale ukázali, kde máme rezervy.

Jana Treošková (hráčka): „Do zápasu sme šli uhrať čo najlepší výsledok, čo sa nám zo začiatku v prvej tretine darilo. Potom, čo začali strieľať góly sme začali poľavovať. Spravili sme veľa chýb, ktoré trestali. Trocha si z nás spravili kolotoč. Aj napriek tomu, že sme inkasovali veľa gólov sme si z toho zobrali poučenie. Dúfame, že zajtra s Českom zabojujeme a dáme do toho všetko, lebo je to náš posledný zápas."

Slovensko – Švajčiarsko 1:11 (1:4, 0:3, 0:4)

Góly: Ferenčíková,

Najlepšia hráčka: Ferenčíková Denisa

Zostava: Nováková (Mládenková), Ďuríková, Bernátová, Domonkosová, Sádecká, Ješšová, - Kadučáková, Broošová, Tardíková, Trošková, Stašová, - Klapitová, Šponiarová, Hutirová, Košturiaková, Ferenčíková, - Bobotová, Behancová,