Slovenky v českej extralige pred MS s dobrou formou

20.11.2013 23:41:58
Strelecký apetít slovenských reprezentantiek za riekou Moravou je s blížiacim sa MS väčší a väčší.

Za uplynulý týždeň sa odohrali dva veľké zápasy v českej extralige žien. Na našu radosť bolo v zápasoch vidieť najviac naše reprezentantky pôsobiace za riekou Moravou. Pozvánkou na MS a reklamou pre florbal mal byť televízny zápas Vítkovic a Herbadentu, ktorý naplnil všetky očakávania a predpoklady do bodky. Záznam zo zápasu nájdete - TU.

 

Repríza Superfinále 2013 sa tentoraz odohrala v ligovom zápase na Dubine. Zápas hore, dole s množstvom gólov ťahali Slovenky. V drese Herbadentu zaznamenala Alexandra Ferencová dva góly a jeden gól si pripísala Lucia Košturiaková. Po zápase mali väčšiu radosť Slovenky obliekajúce dres Vítkovic. Veľkou mierou prispela ku výhre WOOW nad Herbadentom Michaela Šponiarová, svojimi dvomi gólmi a udržala si tak úctihodny priemer gól na zápas. Vítkovie zdolali Herbadent vysoko 8:4 čo sa za posledné roky nikomu v českej extralige nepodarilo. Nesmiernu radosť po zápase mala Michaela Šponiarová, ktorá zavelila v obrat a víťazné ťaženie v zápase. "Je to o tíme. Ak chceme vyhrávať, musíme zvládnuť aj takéto stretnutie, v ktorom prehrávate razom o 2 góly. Je to obrovské povzbudenie pred play off, výsledok ukazuje, že sme boli lepším tímom." uviedla odchovankyňa florbalu v Pruskom pre český portál Florbal.cz

 

 

Herbadent po trpkej prehre vo Víkoviciach čakal o tri dni ďalší zápas s nepríjemným súperom. Chodov bol pre viacnásobné majsterky českej extraligy vyrovnaným súperom. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2. V predĺžení o víťazstve Herbadentu rozhodla svojim druhým gólom v zápase kapitánka slovenskej reprezentácie Lucia Košturiaková. Herbadent v posledných dvoch zápasoch nedokázal bodovať naplno.

 

Slovenkám sa v krajine šampionátu darí. Slovenky by mali byť v Českej republike ako doma. Šampionát štartuje o 18 dní a dôležité je, aby sa našim dievčatám vyhýbali zranenia. O zdravotnom stave a priebehu liečby  Denisy Ferenčíkovej prinesieme článok už o pár dní.

 

Viac o MS žien v Brne a Ostrave nájdete na našom webe SZFB, alebo na oficiálnych stránkach www.wfc2013.cz.

späť