Slovenky v druhom vystúpení na Polish Cupe zvíťazili nad Nórskom.

13.09.2013 22:25:42
Dnešné kvalitné výkony naše reprezentantky korunovali víťazstvom nad Nórskom

Slovenky v druhom zápase na Polish Cupe nastúpili proti Norkám. Súper zo svetovej päťky bol našou druhov prekážkou. Slovenky nabudené po dobrom výsledku z dopoludňajšieho zápasu s Fínskom si na Nórky verili a chceli si pripísať prvé body do tabuľky.

Od začiatku sa začalo hrať svižne vo vysokom tempe. Nórky obmenili svoju zostavu oproti zápasu s Poľskom a povolali čerstvé sily na zápas s nami.  Slovenky boli prvé, ktoré mali najbližšie ku gólu. Stašovej sa podarilo zakončiť za chrbát nórskej brankárky po individuálnej akcii, ale jej gól rozhodcovia neuznali za útočný faul. Slovenské farby sa tešili v 7. minúte po rýchlom zorientovaní a presnej strele Behancovej sme sa ujali vedenia. Nórky mali vyrovnanie na dosah, ale šťastie tentoraz stálo na našej strane. Šance sa striedali zo strany na stranu. Slovenky však boli nebezpečnejšie, ale skóre sa nezvyšovalo.

Slovenky nastúpili do druhej tretiny aktívne. V úvodných sekundách mala Denisa Ferenčíková sľubnú šancu na zvýšenie skóre, ale hosťujúca brankárka bola proti. O pár minút hrmelo na našej strane. Nórky nás rýchlym brejkom prečíslili, Nováková bola na správnom mieste a nedovolila vyrovnať. Nórkam sa napokon v 34 minúte podarilo prelomiť našu defenzívu a streliť gól. Ferenčíková bola pri streleckej chuti, ale dopriate je nebolo ani pri samotnom úniku. Sila našej prvej údernej formácie sa ukázala v 28. minúte po krásnej akci do prázdnej brány zakončovala Milota Hutirová. Nórky mali v závere druhej tretiny šťastie, keď z našich vyložených šancí neinkasovali. Naopak na druhej strane gól padol. Po faule na Ferenčíkovú naše reprezentantky stratili koncentráciu a nahodená loptička skončila v našej sieti. Gól do šatne bol nepríjemný pred záverečnou tretinou.

Záverečná tretina pre nás začala ako z veľkej knihy. Kapitánka Lucka Košturiaková nás posunula gólom v zápase už po 28 sekundách bližšie k úspechu. Nórky však chceli a nevzdávali sa. Veľké šance likvidovala naša obrana a Nováková v bráne. V 45. minúte však Nórky po tretíkrát v zápase vyrovnali. Po góle na 3:3 sa Nórky dostávali viacej do hry a začali nás prehrávať. Platilo staré známe „nedáš dostaneš“. Šponiarová Michaela napriahla a strelou po zemi prepálila všetko čo jej stálo v ceste. Radosť na našej strane potvrdila v power play Nóriek, Denisa Ferenčíková, ktorá svoj dobrý výkon korunovala gólom do opustene Nórskej brány.

Slovensky dnes predviedli dva kvalitné výkony. Zápas s Nórskom vo vysokom tempe s množstvom šancí na oboch stranách bol atraktívny. Slovenky v ňom mali viacero svetlých momentov. Pred MS sme ukázali, že máme na to aby sme mohli hrať vyrovnanú partiu s tímami zo svetovej top desiatky.

Denisa Ferenčíková (hráčka): „Dnešný zápas sme chceli vyhrať. Chceli sme si to vyskúšať ako to bude na MS a dali sme do toho všetko. To, že sme veľmi chceli nám trocha zväzovalo ruky. Mali sme v zápase svetlé momenty, kedy sme hrali dobre. Striedalo sa to i s tými zlými akoby sme boli v závere veľmi nervózne. . Záverečný gól Mišky Šponiarovej nás opäť podvihol a ten výsledok a víťazstvo sme si nenechali ujsť.“

Slovensko – Nórsko 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: Košturiaková, Behancová, Hutirová, Šponiarová, Ferenčíková,

Najlepšia hráčka: Lucia Košturiaková

Zostava: Nováková (Mládenková), - Klapitová, Šponiarová, Hutirová, Košturiaková, Ferenčíková, - Kadučáková, Bobotová, Tardíková, Trošková, Stašová, - Ďuríková, Bernátová, Behancová, Sádecká, Ješšová, - Broošová, Domonkosová,