Slovenky v trojzápase s juniorkami Česka odštartovali prípravu na MS.

28.04.2013 18:20:47
Predvedená hra a bojovnosť v Brne potešili viac ako výsledky na úvod prípravy.

V rámci prípravného cyklu na majstrovstvá sveta začali reprezentantky Slovenska prípravu. Na úvod si Slovenky vyskúšali dejisko MS v športovej hale Vodova v rámci ISOLINE Euro Floorball Tour. Predkrm v podaní zápasov slovenských žien a českých junioriek bol správnym ťahákom na zápasy domáceho Česka, Švédska, Fínska a Švajčiarska. Slovenky odštartovali šnúru prípravných zápasov v piatok. Na úvod sa naše reprezentantky presvedčili, že aj keď sú to juniorky, nebude to ľahké. Slovenky v zápase ťahali za správny koniec, ale tragická koncovka hrala do kariet súperovi. Mladé Češky nás na úvod dokázali zdolať rozdielom piatich gólov, ale obraz hry tomu nenasvedčoval.

 

„Očakávali sme, že zápas bude vo väčšom tempe a budeme si viacej na ihrisku rozumieť. No vzhľadom na to, že sme mali zraz o jedenástej na obed a sedeli sme pred halou až do rozcvičenia. Pár vecí tam bolo dobrých, ale pár vecí tam bolo zlých na ktorých musíme popracovať. Vieme, že tam máme určite nedostatky, ktoré sa budeme do ďalších zápasov zlepšíš.“ zhodnotila prvý zápas Alexandra Ferencová.

 

Druhé vzájomné stretnutie malo dve tváre. Slovenky od úvodu začali s chuťou a začalo sa im dariť i strelecky. O osude zápasu rozhodovali sporné momenty, ktoré rozhodili naše farby natoľko, že sme prehrali druhý zápas v rade. Ako sa hovorí “do tretice všetko dobré“ platilo pre naše reprezentantky. Slovenky predčili české nádeje vo všetko a prerušili víťaznú sériu českým juniorkám. Na víťazstve 5:0 má veľký podiel Petra Tardíková, ktorá skompletizovala v zápase hattrick. „Prvé dva zápasy sme prehrali možno aj preto, že sme súpera podcenili. Boli sme lepším tímom, ale nemohli sme dať gól, čo môže byť len naše nešťastie alebo majú dobrú brankárku. V treťom zápase sme boli správne nahecované a dodržiavali sme všetky pokyny. Hrali sme najmä srdiečkom a ako jeden tím, čo rozhodlo o našom víťazstve.“ zhrnula Petra Tardíková naša najlepšia strelkyňa v Brne.

 

Po dňoch strávených v Brne sa dievčatám skončila sezónna. Florbalové prázdniny budú pre trénera Marksa pracovné. Po trojzápase skúsený lodivod slovenskej reprezentácie žien zhodnotil v krátkosti vystúpenie nášho tímu. "Byla to velmi dobrá příprava, protože jsme odehráli tři zápasy s velmi kvalitním soupeřem. Sice to mohlo vypadat, že česká juniorka bude soupeř slabý, ale všichni víme, že patří mezi špičku ve své kategorii. Většina hráček hraje českou extraligu, takže soupeř byl velmi těžký, což se i ukázalo ve výsledcích. První zápas jsme hráli velmi dobře, ale bohužel jsme nedali gól. To se ukázalo jako naše největší slabina, protože bez gólu se nevyhrává. Naopak soupeř nám dal v první a druhé třetině po gólu. Naše hra se po třetím gólu vytratila a ke konci zápasu nás potrestali dalšími brankami. Druhý zápas měl podobný průběh jako ten první. Do poloviny zápasu jsme hráli velmi dobře a vedli jsme. Nepochopitelně po sporném gólu jsme přestali hrát a hráčky se do konce zápasu z toho nevzpamatovaly. Nejlepší náš výkon byl ve třetím zápase, kde jsme hráli to, co jsme si představovali, že hrát budeme. Začala se nám dařit i střelba a výsledek 5:0 vypovídá o všem. "


Česko U19 – Slovensko 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) - Fotogaléria

 

Česko U19 – Slovensko 6:2 (1:2, 2:0, 3:0) - Fotogaléria

Góly: 10. Tardíková, 16. Kadučáková,

 

Česko U19 – Slovensko 0:5 (0:1, 0:1,0:3) - Fotogaléria

Góly: 12. Tardíková, 25. Tardíková, 46. Ďuríková, 52. Tardíková, 56. Vršková


späť