Slovenky vstúpili do šampionátu vysokým víťazstvom nad Južnou Kóreou

07.12.2013 21:53:32
Strelecký koncert Sloveniek sa zastavil len na čísle trinásť.

BRNO. Majstrovstvá sveta žien v Českej republike odštartovali prvými duelmi. Medzi ne patril aj súboj našej reprezentácie proti Južnej Kórei. Slovenky zvíťazili nad ázijskými konkurentkami jasne 13:0 a pripísali si do tabuľky skupiny C prvé dva body.

Ženy s dvojkrížom na hrudi boli už od úvodných sekúnd lepším tímom a vďaka Michaele Šponiarovej sa dostali do vedenia. Druhý gól do siete Južnej Kórei mohla pridať Sádecká, no v dobrej šanci pálila mimo. Presne v ôsmej minúte sa znova presadila Šponiarová, ktorá zužitkovala nezištnú prihrávku Alexandry Ferencovej. Juhokórejčanky sa nevedeli vymaniť z tlaku ani pri početnej výhode. Ba čo viac, po góloch Kadučákovej a dovŕšení hattricku Šponiarovej svietilo po prvej siréne na tabuly skóre 5:0 pre Slovensko.

Do druhej tretiny vleteli naše ako osi. Nechceli nič ponechať na náhodu a pridávali ďalšie góly. Presadili sa Sádecká, Ďuríková i kapitánka Košturiaková, ktorá využila chybu v obrane Ázijčaniek. Na usmievavú Ješšovú sa v 36. minúte neusmiala šťastena, keď len tesne minula ľavý horný roh kórejskej bránky. V čase 38:22 padol posledný gól druhej tretiny, keď sa po druhýkrát presadila Sádecká.

Slovenské reprezentantky sa za podpory fanúšikov v hľadisku dočkali i jubilejného desiateho gólu v zápase vďaka krásnej strele Miroslavy Kadučákovej. Nasledoval drobný útlm a dovtedy nudiacu sa Mládenkovu v bránke prebrali z letargie dva nepríjemné strelecké pokusy Južnej Kórei. Brankárka Prešova si však svätyňu postrážila na výbornú. Hrmelo na našej strane, udrelo však pred bránou súperiek a to hneď trikrát, vďaka Hutirovej, FerencovejSádeckej, ktorá dovŕšila hattrick.

Najlepšou hráčkou sa zaslúžene stala Michaela Šponiarová, ktorá s hattrickom a tromi asistenciami zatiaľ vládne štatistikám. Radka Mládenková si udržala čisté konto, čo je skvelá vizitka pre ňu i celý tím. Naše ženy dnes výborne kombinovali, poctivo sa vracali a strelili krásne góly. Ďalší zápas čaká zverenkyne Jaroslava Marksa už zajtra o 13:00 hod. proti Maďarsku. Zápas môžete sledovať Live na YouTube kanaále IFF priamo - TU

Alexandra Ferencová: „Na to, že to bol prvý zápas tak to bolo dobré. V podstate sme si zvykali na povrch, keď sme tu mali len jeden tréning. Väčšina dievčat zo Slovenska gerflor nepozná. Je známe, že máme odohraných málo medzinárodných zápasov a nie sme tak zohrané ako ostatné tímy. Toto ú pre nás súperi na ktorých sa môžeme zohrať a vyskúšať si veci ktoré nám nejdú. Dnes boli i chyby, ale verím, že sa z nich ponaučíme a bude to už len lepšie a lepšie.“

Miroslava Kadučáková: „Prvá tretina bola super. Šli sme do toho, že sa ukážeme v čo najlepšom v úvodnom zápase na MS. Ukázali sme, že to hrať vieme. V prvej tretine sme dali hneď päť gólov. V druhej sme začali hrať trocha viac na seba. Nakoniec sme to zvládli bez inkasovaného gólu a s vysokým rozdielom 13.0. Ak budeme nadviažeme na dnešný výkon a ešte ho vylepšíme, určite zajtra zdoláme Maďarky vysokým rozdielom.“

SLOVENSKO – Južná Kórea 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)

Góly: 6. Šponiarová (Ferencová), 9. Šponiarová (Ferencová), 11. Hutírová (Košturiaková), 14. Kadučáková (Sadecká) 17. Šponiarová (Ferencová), 22. Sadecká, 27. Ďuríková (Stašová), 31. Košturiaková (Šponiarová), 39. Sadecká (Ďuríková), 42. Kadučáková (Trosková), 47. Hutírová (Šponiarová), 53. Ferencová (Šponiarová), 55. Sadecká (Ješšová)

Strely na bránu: 57:5

Vylúčenia: 1:1

Najlepšia hráčka SR: Michaela Šponiarová (3+3)