Slovenky vylepšili umiestnenie z posledných MS a skončili na 9. mieste

13.12.2013 19:27:37
Stále je na čom pracovať a čo zlepšovať

 Slovenky sa rozčúli zo šampionátom víťazne. Slovenská loď doplávala do ostravského prístavu na konečnom 9. mieste. Vylepšenie umiestnenia z posledného šampionátu je splnené. Cieľ vo svetovej osmičke sa nepodaril, ale dievčatá ukázali silu kolektívu.

 

Slovenky do zápasu vydarený vstup. Dvojgólové vedenie dodalo našim farbám pohodu. Gólový účet zápasu otvorila Martina Stašová, ktorá sa presadila po prvý raz na turnaji. O necelé tri minúty neskôr bolo na slovenskej striedačke ešte veselšie. Kapitánka Lucia Košturiaková ukázala prehľad v hre a loptičku bez problémov umiestnila do brány. Slovenky v druhej tretine mali viacero šancí, z ktorých využili len dve. Pohodlný náskok rusky korigovali. V závere zápasu šli Rusky do rizika a takmer sa to vyplatilo. Tri góly v závere nás pre nedostatok času nezložili.

 

Slovenky po úspešnom turnaji sa dnes vracajú domov. Po dobrom výkone sa naše baby ukončili na konečnom 9. mieste.

 

Hlasy po zápase:

Lucia Košturiaková: „Čo k tomu povedať. Vyhrali sme štyri zápasy z piatich, bohužiaľ sme jeden prehrali a to o gól. Je to konečné 9. miesto bohužiaľ. Myslím si, že s výkonmi môžeme byť spokojné. Jediné čo nás mrzí je zápas s Lotyšskom. To bol jediný zápas, ktorý nám nevyšiel a rozhodol o umiestnení. Ťažko sa to hodnotí i keď to bol dobrý turnaj.“


Alexandra Ferencová: „Na celých MS sme prehrali len jeden jediný zápas, ktorý nás stál umiestnenie. Ak by som mala celkovo zhodnotiť turnaj, tak sme hrali dobre. Podali sme určite lepšie výkony než po minulé roky a majstrovstvá. Je to vidieť, že baby na sebe makajú a stále sa zlepšujeme. Myslím si, že o ďalšie dva roky sa nám podarí umiestniť do toho ôsmeho miesta.“

 

Michaela Šponiarová: „Bol to super turnaj. Ukázali sme, že sme sper kolektív aj napriek tomu, že sme taká malá krajina a máme také finančné podmienky sa mohla dostať na 9. miesto. Škoda, že nám ušiel zápas s Lotyškami,ale som rada, že sme zabojovali o toto 9. miesto. Nebolo to ľahké, dochádzali nám sily. Kazili sme viac, hra bolo iná ako v skupine. Som rada, že sme vyhrali a to 9. miesto je naše."


Zdroj: www.wfc2013.cz


späť