Slovenky zvládli kvalifikáciu a prebojovali sa na MS žien do Švajčiarska

22.10.2012 14:17:47
Počas uplynulého týždňa žilo florbalové Slovensko kvalifikáciou našich žien.

Slovensku sa podarilo kvalifikovať na záverečný turnaj MS žien 2011 vo Švajčiarsku. Naše baby sa včera rozlúčili s Poľskom. Prvá rozlúčka bola príjemným prekvapením pre celý personál hotela, ktorý sa o našu výpravu staral veľmi dobre. Poobede si naša kapitánka Lucka Košturiaková,  pristavila v jedálni majiteľku hotela a odovzdala jej za veľkého potlesku našu vlajku s podpismi celej výpravy Slovenska. Celý personál na čele s pani majiteľkou bol milo prekvapení a dojatí.

Svoj víťazný tanec, ktorý baby predviedli počas kvalifikácie si neodpustili ani po zápase s Poľskom. V hale počas zápasu panovala skvelá atmosféra a naše baby ju rozprúdili aj po zápase. Prehra mrzela, ale postup nás hrial. Dj dostal signál a v hale sa rozozvučal song Yolanda Be Cool & Dcup - We No Speak Americano. V tom momente nik nemohol nič robiť a organizátori boli bezmocný. Naše baby začali svoju choreografiu a na ploche vypukol ošiaľ. Bolo to niečo neskutočné. Do jedného veľkého kruhu sa pridali Poľky, Slovinky, roztlieskavačky, všetko čo bolo na ploche tancovalo náš víťazný tanec.. Veľká show Made by Slovakia Women dostala všetkých a bol to jeden neopísateľný zážitok. Po tomto nádhernom okamihu prišlo na rad vyhodnotenie celej kvalifikácie. Odovzdanie trofejí a ocenení pre hráčov. V All Star tíme sme mali dvojnásobné zastúpenie.

Brankárkou sa stala Tanja Matijasevic (Slovinsko). Defenzívu vystužili Michaela Šponiarová (Slovensko) a Malgorzata Pazio (Poľsko). Útočnú trojicu doplnili Lucia Košturiaková (Slovensko), Elizabeth Piotrowska (Poľsko), Veronika Szarvas (Maďarsko).

 V závere, by sme ešte raz chceli poďakovať celému realizačnému tímu a hráčkam za odvedenú prácu a postup na MS žien 2011 vo Švajčiarsku (St. Gallen), ktoré sa uskutočnia v decembri.

 

späť