Slovenky zvládli zápas s Estónskom a sú stále v hre o MS.

01.02.2013 14:03:38
Zápas s nožom na krku Slovenky zvládli brilantne po skvelom výkone.

Slovenky čakal vo lotyšskom olympijskom centre dôležitý zápas pre ďalší vývoj v kvalifikačnej skupine Europe 1. Estónky dnes nemali na Slovenky a podľahli im 7:2. Slovenské reprezentantky počas celého zápasu boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili.

Slovensko – Estónsko 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Slovenky nastúpili do zápasu aktívne. Rozbeh bol z oboch strán opatrnejší, až do úvodného gólu Ferencovej. Otvárací gól posadil Slovenky na koňa a začali diktovať tempo hry. V polovici prvej tretiny sme už vyhrávali trojgólovým rozdielom po zásahoch Janegovej a Košturiakovej. Estónky sa pred Mládenkovú dostávali len sporadicky. Slovenky do prvej prestávky mali šance na zvýšenie skóre, ale šťastena nám nepriala.

Po prestávke Slovenky nenechali nič na náhodu a poučené zo včerajšieho zápasu nastúpili naplno. Tlak pred bránkou súpera priniesol góly. Estónky sa dokázali šťastným gólom vrátiť do hry. Odpoveď Sloveniek nenechala na seba dlho čakať. Ferenčíková skórovala a súperom zaznačila kto je na ihrisku pánom. Estónky sa cez našu dobrú defenzívu nevedeli prepracovať a množstvo zachytených lôpt sme využívali na brejky pri ktorých chýbal kus šťastia.

V tretej tretine si Slovenky kontrolovali výsledok a priebeh zápasu. Estónky čo to skúšali, ale veľa priestoru na ihrisku nedostávali. Slovenky pridali v úvode dva góly po zakončení FerenčíkovejKošturiakovej. Súper na vývoj reagoval oddychovým časom, ale ani to nezastavilo naše reprezentantky v ofenzívnej hre. Stav zápasu sa menil až so sirénou, keď sme dostali zbytočný gól.

Slovenky zápas s nožom na krku zvládli a stále zostávajú v hre o postup na MS. Všetko je stále otvorené a až zajtra po zápase s Nemeckom (o 9:00 hod. SEČ) budeme múdrejší. Po dnešnom zápase zavládla do našich radov spokojnosť čo je cítiť i z hodnotení.

Michal Cvanciger: „Do zápasu sme šli s tým, že oba tímy majú nôž na krku. Ak by sme dnes prehrali, alebo stratili body mohli sme sa rozlúčiť s postupom. Zo začiatku to bolo opatrné, ale vyšiel nám úvod dali sme šance a dva góly. Potom sme našu hru hrali celý zápas. Možno dva tri momenty kde sme zaváhali. Celý zápas od začiatku do konca sme kontrolovali hru. Nebyť našej choroby netiafania brány mohlo to byť ešte lepšie.“

Milota Hutirová: „Do zápasu sme vstúpili pripravený s veľkým nasadením. Dobre sme si to rozohrali a vôbec sme to nepodcenili. V závere zápasu sme hrali opatrnejšie aby sme nedostali zbytočné góly, aj napriek tomu sme jeden zbytočný dostali. Podarilo sa nám zvíťaziť, čo je dôležité."

Miroslava Kadučáková: „Začali sme na tri útoky a dve obrany ako včera. Myslím si, že sme dokázali plniť systém a taktické pokyny čo nám tréner povedal. Vyhrali sme, čo je super a už viacej k tomu nemám čo dodať.“

Góly: Košturiaková 2, Ferenčíková 2, Ferencová, Stašová, Janegová,

Best player: Lucia Košturiaková

Zostava: Mládenková (Letková) – Kadučáková, Šponiarová, Stašová, Košturiaková ©, Bernátová, – Ferencová, Klapitová, – Hutirová, Ferenčíková, Ďuríková, – Bobotová, Broošová, Tardíková, Janegová, Ješšová  – Turčáková, Sádecká,