Slovenská juniorská reprezentácia mužov v príprave na MS juniorov absolvovala jeden z prípravných turnajov.

22.10.2012 13:14:18
V Budapešti naši juniori odohrali tri stretnutia s extraligovým juniorským klubom Bulldogs Brno, juniorskou a seniorskou reprezentáciou mužov Maďarska.

Chlapcom sa podarilo raz zvíťaziť a obsadili tak tretie miesto na turnaji. O predvedených výkonoch a pobyte v Budapešti sme sa porozprávali s trénerom Denisom Grancom. V prvom rade sme ho požiadali o celkové zhodnotenie turnaja.

"Z pohľadu organizácie a spolupráce so zväzom sme veľmi spokojný. Opäť nám vyhoveli vo všetkom čo sme potrebovali a aké sme si zadali podmienky. Práca tímového managera je na veľmi vysokej a perfektnej úrovni. Mali sme vynikajúce ubytovanie. Klasická „maďarská nátura“ sa preukázala na nezvládnutí organizácie prvého dňa a následne druhého zápasu v poradí. Zraz nám ukázal na čo máme a čo môžeme dokázať. Z pohľadu porovnania prvého a druhého reprezentačného zrazu bol tento kvalitnejší z pohľadu súperov. Veľmi kvalitný turnaj, ktorý nás preveril vo všetkých ohľadoch hry. Mužstvo bolo preverené po psychickej aj fyzickej stránke. Jednotlivé herné fázy hry – obrana, rozohrávka, prechod do útočného pásma, útočná hra boli od zápasu k zápasu na vyššej úrovni. Preto vládne spokojnosť a bol to veľmi dobrý ťah sa zúčastniť na tomto zraze. Spokojnosť s výkonom tímu a predvedenou hrou sme boli iba v zápase s Maďarskými mužmi ostatné zápasy boli sklamaním pre nás."

S trénerom Grancom, sme sa vrátili bližšie aj k jednotlivým zápasom, ktoré naša juniorka odohrala. Podarilo sa nám raz zvíťaziť a dvakrát sme odchádzali porazený. V súčasnosti však výsledok nebol dôležitý ale predvedené výkony a hra jednotlivcov a celku zaujímala trénerskú dvojicu.

Slovensko U19 – Bulldogs Brno U 19    5:6 (1:0, 2:4, 2:2)
"Prvý zápas je na každom turnaji náročný. Pre niektorých to bola previerka ohňom, keďže boli v reprezentácií prvý krát. Odzrkadlilo sa to na našej hre. Zakríknutý, nevýrazný výkon celého mužstva. V mnohých aspektoch hry prevládala zbŕklosť prameniaca z neskúsenosti alebo naopak prílišnej snahy. Časté nepresné prihrávky, systémové chyby, individuálne chyby a nepremieňanie šancí sa odzrkadlilo na výsledku 5:6 pre brnenský Buldogs. Neuveriteľných 57 striel na bránku súpera !!! Bohužiaľ efektivita v koncovke mizerná."

Maďarsko U 19 – Slovensko U 19     6:7  (1:5, 3:1, 2:1)
"Druhý zápas s juniorkou Maďarska. Nezvládnutie organizácie domáceho tímu nás nemohlo nijako ovplyvniť. Zaskočili nás nezmysleným napádaním na ktoré naši chlapci nevedeli zareagovať. Ak správne vyhodnotili situáciu vždy sme sa dostali do vyloženej šance a buď sme ju premenili alebo nie. No nevýrazná hra a ako keby uspokojenie sa za stavu 6:2 nás skoro stálo zápas. Maďari sa čoraz viac dostávali do šancí a naše individuálne chyby boli trestané gólmi. Chvála bohu naivná hra Maďarov nám umožnila tento zápas vyhrať a uspieť."

Slovensko U 19 – Maďarsko M     3:5 (0:2, 0:2, 3:1)
"Tretí zápas s Maďarským „A“-čkom bol z našej strany ukážkou florbalovej moderny ktorou sa chceme uberať a takú hru predvádzať. Chlapci sebe, nám trénerom, divákom  dokázali že hrať florbal vedia na vysokej úrovni. V porovnaní s výpadkami v jednotlivých tretinách predchádzajúcich zápasov teraz zvládli extrémne vysoké tempo celých 60 minút. Tréner maďarskej reprezentácie Fín Petri Tuominen v záverečnom hodnotení uznanlivo pochválil našich juniorov za špičkový výkon proti jeho zverencom. Celý zápas sme diktovali tempo hry a Maďarov sme nepúšťali do výrazného tlaku práve naopak sme tlačili mi. Bohužiaľ koncovka nám opäť výrazne zaostávala a dokonca ani do prázdnych brán sme nedokázali dávať góly. Maďari nás potrestali za všetky zaváhania, ktoré sme urobili. Pre našich chlapcov to bolo tvrdé, ale dúfajme, že do budúcna poučné ako sa medzinárodný florbal hrá. No napriek prehre sme veľmi spokojný s predvedenou hrou, nasadením a kolektívom ktorý čoraz viac a viac rastie."

späť