Slovenské dievčatá idú aj dnes za svojim cieľom!

08.12.2015 07:33:27
Po dni voľna čaká slovenskú reprezentáciu žien na svetovom šampionáte vo fínskom Tampere deň a zápas pravdy. Stretneme sa s Nórskom a keď dievčatá uspejú, dosiahnu historické umiestnenie ženského tímu na MS, čiže sa dostanú medzi svetovú osmičku!

V poradí štvrtým protivníkom Slovenska je reprezentácia Nórska. Nórska florbalová asociácia vznikla v roku 1991 a od toho istého roku je členom Medzinárodnej florbalovej federácie IFF. V krajine registrujú viac ako 300 klubov a v nich pôsobí približne 6500 hráčov.

 

Nórky sa v kategórii žien zúčastnili deviatich majstrovstiev sveta. Môžu sa pýšiť dvomi bronzovými medailami, ktoré získali v roku 1997 vo Fínsku a v roku 2001 v Lotyšsku. V oboch prípadoch „ozbíjali“ o cenný kov Švajčiarky. Na poslednom šampionáte v Čechách obsadili Nórky konečné šieste miesto, keď prehrali s Lotyškami 3:4.

 

V tíme majú Nórky kvalitné a takticky zdané hráčky. So slovenským výberom sa stretli doposiaľ trikrát. V roku 2011 na MS vo Švajčiarsku nás v skupine zdolali 5:2. O dva roky neskôr na turnaji v Poľsku im naše dievčatá vrátili prehru a zdolali ich 5:3. Tretí súboj je prakticky čerstvý. Na kvalifikačnom turnaji v Nitre sme ich zdolali 6:3 a naklonili bilanciu výhier na našu stranu. Na súčasnom šampionáte obsadili Nórky v skupine „A“ posledné štvrté miesto. Prehrali s domácim Fínskom 1:14, s Poľskom 2:4 a so Švajčiarskom 1:9.

 

Zápas Nórsko – SLOVENSKO sa začína dnes od 14.30 hod a vy ho môžete sledovať v priamom prenose Slovenskej televízie na STV 2 od 14.20 hod.

späť