Slovenské juniorky na Poľky nestačili...

03.05.2018 18:18:53
Druhý a nesmierne dôležitý súboj na Majstrovstvách sveta junioriek našim reprezentantkám proti Poľkám nevyšiel podľa predstáv. Dievčatá prehrali tesne 4:5 a tak sú momentálne so ziskom jedného bodu na poslednom mieste skupiny B. Zajtra ich čaká náročný súboj proti vicemajsterkám sveta Fínkam, no stať sa môže ešte všeličo...

Na slovenských dievčatách bola od začiatku cítiť obrovská zodpovednosť. Po úvodnej oťukávačke sa hra a šance na oboch stranách síce rozbehli, no Slovenky sa pokúšali o streľbu len zriedkavo a z veľkej vzdialenosti, čo končilo na hráčkach súpera. Prvý gól zápasu tak strelili Poľky po peknom rýchlom protiútoku a následnej kombinácie z prvej otvorila skóre Jutrzenka Cirocka. Následne naše reprezentantky nedokázali využiť presilovú hru a v samom závere gólom do „šatne“ naše súperky zvýšili na 0:2. Poľky boli strelecky veľmi efektívne keď z troch striel na bránu dokázali dvakrát skórovať...

Počas úvodných minút druhej tretiny sa naše reprezentantky snažili podržať loptu na svojich hokejkách, no nedokázali si vypracovať gólové príležitosti. Bránku súpera si tak odkliali Poľky sami a to v polovici zápasu, keď po úspešnom napádaní Kristíny Belicovej pochybila obrankyňa, ktorá trafila nohu svojej stojacej brankárky a tá si loptu kopla do vlastnej bránky. Tento moment rozpútal zrýchlenie hry a šance sa prelievali zo strany na stranu. Prišlo však vylúčenie na slovenskej strane, ktoré Poľky potrestali a bolo 1:3. Za krátku chvíľu sa však do brejku odhodlala Klára Grossová, ktorá pohotovou strelou spoza tela z krídelného priestoru znížila na 2:3.

V záverečnej časti naše súperky držali prevažne loptu na svojich hokejkách a s pribúdajúcim časom boli slovenské dievčatá čoraz viac nervózne. To Poľky využili na strelenie štvrtého gólu, čo nám nesmierne skomplikovalo situáciu. Ďalšie góly začali padať až v závere, keď slovenskí tréneri necelé štyri minúty pred koncom zápasu odvolali brankárku Farulovú. Žiaľ, najprv sme inkasovali do prázdnej bránky my, no po veľkom úsilí sa podarilo Linde Pudišovej a Sáre Adamcovej znížiť na 4:5, ale na vyrovnanie už nezostal dievčatám potrebný čas.

Jiří Typl (tréner Slovenska): „Žiaľ, o našej prehre rozhodla prvá tretina. Vedeli sme presne čo bude náš súper hrať a tieto situácie sme jednoducho nezvládli, čo rozhodlo o výsledku tohto súboja. Počas celého zápasu sme sa ťažko dostávali do zóny, z ktorej sme chceli zakončovať. Celkovo nám nedržala lopta na hokejkách, nedarilo sa nám v streľbe a naše nahrávky nemali potrebnú kvalitu. Počítali sme s tým, že dnes rozhodnú chyby, ktorých sme my spravili viac. Na dievčatách už bolo ku koncu badať únavu, no aj napriek tomu dokázali posledné okamihy súboja ešte zdramatizovať. Za to im patrí poďakovanie. Zajtra to bude veľmi náročné, ale až na konci sa dozvieme našu finálnu pozíciu pre ďalšie účinkovanie na šampionáte.“

Klára Grossová (hráčka Slovenska): „Do zápasu sme išli s tým, že musíme vyhrať. Dostali sme pokyny od trénerov, že to bude o tom, kto spraví viac chýb. Zápas sme prehrali preto, že sme tých chýb spravili viac ako Poľky a nepremieňali sme šance. Až na konci sme zabojovali ale nestačilo to na súperky.“

SLOVENSKO – Poľsko 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)