Slovenské juniorské reprezentantky na výbornom piatom mieste!

03.05.2014 22:09:27
Vyrovnali tak doterajšie maximum z roku 2010.

Súboj s poľskou reprezentáciou mal rozhodnúť o tom, ktorý z tímov skončí na piatom mieste. Naše hráčky boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili v pomere 4:1.

Prvá tretina sa niesla v taktickom duchu. K videniu nebolo príliš veľa florbalovej krásy, hráčky ju však dopĺňali bojovnosťou. Viac z hry v prvej tretine mali naše baby, čo do skóre reflektovala aj strela Zuzany Šponiarovej. Najväčšia šanca domácich prišla v 17. minúte, no Krzywaková netrafila odkrytú bránu.

Prostredná časť bola veľmi podobná tej prvej. Hralo sa zväčša v strede ihriska, loptičku mali na hokejkách viac naše juniorky. Poľky hrozili zväčša z protiútokov, no nevyužili ani jeden z nich. Naopak, v presilovke našla Paulína Hudáková krížnou prihrávkou Zuzanu Šponiarovú a tá nekompromisne zavesila. Stav po druhej tretine tak bol 2:0 v náš prospech.

Tretie dejstvo začalo presilovkou domácich, ktoré ju využili gólom Krzywakovej. Domáce hráčky vycítili šancu, no duo sestier Hudákových drámu rázne odmietlo. Po prihrávke Kristíny  sa nemýlila Paulína. Konečnú podobu skóre dala Michaela Ješšová, ktorá v oslabení využila nedorozumenie v obrane domácich.

Slovenské juniorské reprezentantky sa tak po výhre 4:1 nad Poľskom umiestnili na výbornom piatom mieste, čo je vyravnaním ich doterajšieho maxima z roku 2010.

Slovensko – Poľsko 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Góly:  Šponiarová (Gáliková), Šponiarová (Hudáková P.), Hudáková P. (Hudáková K.), Ješšová Krzywak (Pabiś)

Najlepšie hráčky: Šponiarová Zuzana – Kozmus Klaudia