Slovensko na úvod víťazne so Singapurom

26.06.2018 19:57:55
Slovenská reprezentácia mužov zaznamenala vo svojom úvodnom vystúpení na Akademických majstrovstvách sveta víťazstvo nad Singapurom v pomere 4:1 a do tabuľky skupiny „A“ si chlapci zapísali prvé dva body. Zajtra sa Slovensko stretne so Švajčiarskom.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Slováci mali loptu na svojich hokejkách a Singapur poctivo bránil a čakal na chyby. V závere prvej tretiny sa však naši reprezentanti dokázali presadiť. V sedemnástej minúte otvoril skóre Michal Chudina po prihrávke Michala Kročka. Do prestávky zvýšil na 2:0 Tomáš Reguly.

 

Druhá časť priniesla jediný gól, ktorý strelili opäť Slováci. Autorom tretieho presného zásahu Slovenska bol Erik Moravčík po prihrávke Lukáša Mráza. Veľa gólov nepadalo ani v ďalšom priebehu tohto stretnutia. Štvrtý a posledný gól našej reprezentácie zaznamenal Lukáš Mráz, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. Čestného úspechu sa v samom závere dočkali aj florbalisti Singapuru, ktorí necelé dve minúty pred koncom súboja znížili na konečných 1:4 zásluhou Jian Hong Lima. „Náš prvý súper v skupine hral veľmi húževnato. Singapur bojoval a našim chlapcom viazla presnosť prihrávok a chýbala herná pohoda. Naša hra sa s pribúdajúcim časom zlepšila a prišli aj góly. Spravili sme niekoľko zmien v zložení jednotlivých formácii, čím sa obraz hry zmenil a družstvo sa dostalo do hernej pohody a zvyšok zápasu sme odohrali na súperovej polovici,“ zhodnotil tréner Slovenska Petr Koutný.

 

SLOVENSKO – Singapur 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

späť