Slovensko pôjde do žrebu o základnú skupinu WFC men 2012 zo 4. koša

22.10.2012 11:56:15
Koho nám priveje osud? Budeme mať dobrý žreb? Aj toto sa teraz mihá v hlavách trénerov a hráčov.

Slovensko po zvládnutej a úspešnej kvalifikácii čaká dlhých desať mesiacov prípravy.  Od 3. marca budeme poznať aj mená súperov v základnej skupine. Počas finále švajčiarskeho pohára prebehne los skupín WFC men 2012. Slovenský reprezentanti posunú slovenskú históriu florbalu o ďalší krok ďalej.

 

Slovensko vo 4. koši uzatvára rebríček účastníkov WFC s najhorším rankingovým postavením spomedzi zúčastnených. Je to obraz neúspešných kvalifikácii? „Skôr si myslím, že ranking neodzrkadľuje skutočnú kvalitu tímov, aspoň od desiateho miesta nižšie. Som si istý, že po MS bude ten rebríček vyzerať úplne inak, určite by sme boli v rankingu na tom lepšie, keby sa na predchádzajúcich kvalifikáciách podarili lepšie výsledky.“ poznamenal Tomáš Škarupa.

 

Do skupin môžeme dostať hoc koho a žreb nám ukáže či so zahráme v Berne či Zurichu. Naši reprezentanti by si do skupiny priali: „Česko, Rusko, Japonsko a my“ by bola pre nás optimálna zostava podľa Tomáša Škarupu. Kolega z repre dresu a vítkovický forward nebol ďaleko od Tomáša. „Najradšej Švajčiarov, Rusov a niekoho z Ázie. Na súperovi z Oceánie a pacifickej divízie je to v podstate jedno.“ Povedal Lukáš Řezanina.

V zápase, ktorý by chalani chceli odohrať a nechceli by si ho nechať ujsť sa ich chute rozišli. Čo si Tomáš Škarupa želal „Určite Česko.“ Aby to malo náboj a  „bolo by to derby a navyše tam poznám viacero chalanov.“ zakončil krátku debatu útočný hrot Dragonsu. Lukáš Řezanina sa vybral severnejšie a bližšie k polárnemu kruhu, keď by rád nastúpil proti Fínsku.

 

späť