Slovensko porazilo vo svojom prvom zápase Srbsko

02.02.2014 23:27:50
Vstup do turnaja našim farbám vyšiel.

Slováci sa po nemastnom neslanom štarte do úvodnej tretiny museli vysporiadať s jednogólovým mankom. Vďaka gólu Straku sa začalo odznova. Vyrovaný florbal bez rukavičiek pred stovkami očí v HANT aréne pokračoval i naďalej až do prvej sirény. V prvej tretine slovenské farby viackrát podržal brankár Mészaros.

Hráči v bielych dresoch sa po rozpačitej prvej tretine rozbehli. Srbov, hrajúcich v modrom, začali svojou dobrou nátlakovou hrou napádať. Súper začal kopiť chyba a naši sa začali dostávať do tlaku.Góly Zeliezku, Pelegrína, Gála a výborné zákroky Meszároša stanovili stav na 4:1 pre slovenské farby.

Prvá polovica tretieho dejstva sa niesla v našej réžii. Slováci zvýšili na 1:6. Nedôslednosťou a faulmi však Srbi dokázali znížiť na 3:6, čo je aj konečný výsledok.

„Rozhodujúcim faktorom dnešného stretnutia bol gólman. Musíme viac zapracovať na hre dozadu a prechode z neho do útoku,“ vyhlásil Alexander Zoric, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho Srba v zápase.

Najlepším slovenským hráčom bol brankár Gabriel Meszáros. „Bol to ťažký zápas, Srbi hrýzli, ale sme radi, že sme vybojovali dva body a zvíťazili,“ zhodnotil stretnutie brankár 1.FBC Trenčín.