Slovensko už má prvých oficiálnych delegátov

23.11.2016 13:19:47
Komisia rozhodcov Slovenského zväzu florbalu spoločne s vybranými rozhodcami z celého Slovenska, sa pred týždňom zúčastnila školenia observerov (delegátov) v Ostrave.

Školenie viedol dlhoročný medzinárodný rozhodca, riaditeľ celoštátnych súťaží a jeden z najdlhšie pôsobiacich delegátov v Čechách, Zdeněk Mlčoušek. Po teoretickom školení sa slovenská výprava vybrala spolu so školiteľom na zápas Superligy medzi Vitkovicami a Kladnom. Mimochodom za Vítkovice hrajú aj dvaja slovenskí reprezentanti Ladislav Gál a Václav Komačka. Práve Vašo Komačka bol autorom rozhodujúceho gólu Vítkovíc na 6:5, čím zabezpečil zisk všetkých bodov pre svoj klub.

 

Po zápase sa účastníci školenia pobrali do šatne rozhodcov. Tu si naši noví delegáti mohli na vlastnej koži vyskúšať a sledovať ako funguje práca delegáta pred, počas a po zápase. „Pevne verím, že školenie bolo veľmi poučné a zaujímavé pre každého z nás. Teraz nás čaká náročnejšia časť a tou je rozbehnutie celého systému. Je to beh na dlhú trať, no myslím si, že sa nám to podarí. Verím, že delegáti budú na regiónoch nominovaní a začnú svoju prácu už po Novom roku. Čo sa týka celoštátnych súťaží dúfame, že na vybrané zápasy play off budeme vedieť zabezpečiť už delegátov s praxou,“ povedal predseda Komisie rozhodcov SZFB Peter Zámečník.

 

Školenia v Ostrave sa zúčastnili: Roman Cíbik, Michal Tomáš, Ján Žubor, Peter Zámečník, Peter Hrivnák, Ľubomír Ihradský, Tomáš Juhás, Peter Vrba a Barbora Boháčová.

 

ZDROJ FOTO: facebook Florbal Vítkovice

späť