Slovensko v druhom zápase proti Taliansku

31.01.2020 12:00:05
Slováci dnes v Poprade odohrajú druhý zápas v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2020. O 19.00 hod nastúpia proti Talianom. Tí včera podľahli Nórom vysoko 1:18.

Slovensko dosiaľ hralo proti Taliansku dva oficiálne medzištátne duely pod hlavičkou Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Prvýkrát sa hráči spod Tatier stretli s „azúrovými“ v Španielsku v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2010. Zápas sa vtedy skončil nerozhodne 3:3. Za Slovákov sa presadili Marián Zemen, Denis Granec a Lukáš Blaško. Z aktuálneho kádra do zápasu zasiahol Lukáš Řezanina.

 

Ďalší zápas priniesla už nasledujúca kvalifikácia MS, ktorá sa hrala v Slovinsku. Slováci si už počínali lepšie a zvíťazili 2:1. Góly strelili Richard Seriš a Peter Heleš. V kádri ani vtedy nechýbal Řezanina, ktorého z aktuálnej zostavy Radomíra Mrázka doplnili aj Ladislav Gál a Marek Bulko.

 

Oficiálna webová stránka IFF odporúča sa v tíme Talianska zamerať na trojicu Matthieu Unternahrer, Dominik Hardegger a Alan Tieppo. Prvý dvaja menovaní – brankár a obranca - pochádzajú zo Švajčiarska, kde aj pôsobia. Útočník Tieppo si takisto oblieka dres švajčiarskeho družstva, aktuálne hrá za klub Sportiva Unihockey Mendrisiotto.

 

„Ja osobne poznám zopár ich hráčov, ktorí pôsobia vo Švajčiarsku. Talianov netreba podceniť. V prvom zápase síce vysoko prehrali s Nórmi, ale hrali dobrý florbal. Sú rýchli a fyzicky sú na tom takisto veľmi dobre. Ak chceme vyhrať, určite budeme mať čo robiť,“ povedal slovenský útočník Michal Dudovič zo švajčiarskeho SV Wiler-Ersigen. Tréner Mrázek vopred avizoval, že v bránke Slovenska dostane šancu proti Talianom Jakub Klobučník.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: IFF

späť