Slovensko v spoločnosti Austrálie, Estónska a Singapuru

08.03.2017 20:22:16
V Bratislave sa dnes uskutočnilo žrebovanie skupín Majstrovstiev sveta žien, ktoré sa budú konať v našom hlavnom meste počas decembra (1. – 9. 12. 2017). Loptičky zo štyroch výkonnostných košov do štyroch základných skupín žreboval prezident Medzinárodnej florbalovej federácie Tomas Eriksson a asistoval mu viceprezident Slovenského olympijského výboru Zdenko Kríž.

Slovenská reprezentácia bola vyžrebovaná ako predposledná z tretieho koša a dostala sa do skupiny „C.“ Spoločnosť nám budú robiť Austrália, Estónsko a Singapur. „Podľa môjho názoru nie je podstatné, koho sme dostali do základnej skupiny šampionátu. Tieto družstvá sú približne na rovnakej úrovni a my by sme mali byť jasným favoritom. Chceme hrať atraktívny florbal, strieľať veľa gólov a nalákať našich fanúšikov na rozhodujúce zápasy,“ povedal tréner slovenskej ženskej reprezentácie Michal Jedlička.

 

Legionárka Romana Janegová, ktorá pôsobí v českom Herbadente Praha, zastáva podobný názor: „Žrebovanie pre nás dopadlo pozitívne a žiadne prekvapenie sa neudialo. Máme pred sebou jednoznačný cieľ a tým je víťazstvo v skupine. Súperi by nemali byť problematickí, no zatiaľ nevieme nič o Singapure.“ Smelo sa však Romana vyjadrila k ambíciám na celkové umiestnenie: „Počas domáceho šampionátu máme podľa mňa na to, aby sme mohli pomýšľať na medailu.“

 

Naši susedia z Čiech si zahrajú v skupine „A.“ Ich súperkami bude Fínsko, Lotyšsko a Nórsko. „Český tím má veľmi zaujímavú skupinu, no budú to mať náročné. Nechcem špekulovať, za akej situácie by sme sa mohli s nimi stretnúť, no určite by to bolo pre obe krajiny také malé finále,“ povedala s úsmevom Janegová, ktorá hráva najvyššiu českú súťaž a zažila derby počas kvalifikácie v Nitre o postup na MS 2015. Slovenky vtedy riadne potrápili favorizované Češky, s ktorými prehrali tesne 2:3. „V tomto veľmi vyrovnanom zápase sme si všetky hráčky dokázali, že máme na to aby sme mohli odohrať kvalitné a vyrovnané zápasy aj s takými družstvami ako Česká republika,“ dodala na záver sympatická a vždy usmiata reprezentantka Slovenska.

 

Zloženie skupín Majstrovstiev sveta žien (1. – 9. 12. 2017, Bratislava):

 

späť