Slovensko vo finále kvalifikácie proti Švajčiarsku

02.02.2020 12:55:39
Už o pár hodín čaká slovenskú reprezentáciu mužov posledný zápas v Poprade v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2020. Florbalisti spod Tatier si postup zabezpečili už včera v predstihu prvým miestom v D-skupine. Dnes od 15.00 hod si v dueli o celkové prvenstvo skrížia hokejky so Švajčiarskom - víťazom C-skupiny.

Švajčiarsky národný tím patrí medzi najlepšie tímy na svete, na MS pred dvoma rokmi získali bronzovú medailu. Tretie miesto im patrí aj v rebríčku Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Slováci absolvovali s „helvétmi“ dosiaľ štyri oficiálne stretnutia, no vždy ťahali za kratší koniec. V období rokov 2012 – 2019 sa zrodili výsledky 3:10, 4:8, 2:10, 2:12. Poslednú prehru si pamätá aj tréner Radomír Mrázek, keďže Slovensko nastúpilo proti Švajčiarsku aj na podujatí Polish Open 2019, ktoré bolo pre českého kouča prvým na lavičke SR.

 

Kvalitatívny rozdiel medzi Švédskom, Fínskom, Švajčiarskom, Českom a zvyškom sveta je priepastný a to si dobre uvedomujú aj naši reprezentanti. Napriek tomu sa chcú pobiť o čo najlepší výsledok. „Do zápasu môžeme ísť uvoľnene, keďže v podstate už o nič nejde. Je to dobrá príležitosť zahrať si s tímom z top štvorky na svete. Keďže už máme postup na šampionát vo vrecku, už nás nič nezväzuje, môžeme sa baviť florbalom a ukázať, čo vieme,“ povedal brankár Jakub Klobučník.

 

Zápas bude špeciálny pre slovenského elitného útočníka Michala Dudoviča, ktorý pôsobí na klubovej úrovni v krajine „helvétov“. V tamojšej najvyššej súťaži si oblieka dres tímu SV Wiler-Ersigen. „Prial som si, aby sme hrali proti Švajčiarom, aby som nastúpil proti mojim spoluhráčom z klubu. Bude to pre mňa určite výnimočné. Máme mladý tím, ktorý má veľa energie. Dúfam, že odohráme kvalitný duel s dobrým výsledkom a že divákov potešíme našou hrou,“ uviedol čerstvo 21-ročný florbalista (nar. 28. januára 1999).

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť