Slovensko zachránené, vo finále Švédi proti Fínom

06.05.2017 23:25:21
Dnešná porcia ôsmich zápasov na majstrovstvách sveta juniorov vo švédskom Växjö rozhodla o dôležitých faktoch. Na Slovensku sme si všetci vydýchli, pretože naši chlapci zdolali Poliakov 9:8 a udržali sa v A divízií.

Už dopoludnia sa rozhodlo o tom, že Lotyšsko obsadí na MS konečné piate miesto, pretože vyhralo nad Dánskom 7:3. V rovnakom čase zvíťazilo USA nad Japonskom 7:6 a skončilo na 15. mieste.

Prvé semifinále A divízie prinieslo neočakávanú drámu. Majstri sveta Fíni, ktorí po prvej tretine viedli nad Švajčiarmi 3:1, prehrávali dvanásť minút pred koncom zápasu 3:6... Rutinérskym spôsobom však zvládli obrat. Tromi gólmi dostali zápas do predĺženia a potom udreli a vyhrali 7:6 a zabezpečili si účasť vo finále. Český tím sa chystal na Švédov a úvodná tretina im celkom vyšla, pretože ju vyhrali 2:1. Vo zvyšnom priebehu sa postupne čoraz viac presadzovali domáci Švédi, ktorí napokon zvíťazili 9:4. Finále tak bude severskou záležitosťou a o bronzové medaily sa pobije Česko so Švajčiarskom.

O postup medzi elitu si zajtra zahrajú Nemci s Estóncami. Nemci totiž v semifinále vyhrali nad Nórskom 6:5 a Estónci si poradili s Austráliou 7:4. Maďari sa umiestnili na celkovom 13. mieste a rozhodla o tom ich dnešná výhra 10:8 nad Kanadou.