Slovenský florbal na prahu novej sezóny 2013/2014.

05.09.2013 07:51:30
Rok v znamení ženského florbalu a medzinárodných podujatí IFF čaká.

Slovenský florbal je na prahu ďalšej sezóny s poradovým číslom 16. Pomaly, ale isto sa blížime k magickej dvadsiatke pôsobenia florbalu na Slovensku. Magické číslo je však stále ešte ďaleko, ale nová sezóna 2013/2014 je už za dverami.

 

Po letnej prestávke sa nám hlásia domáce celoštátne súťaže. Nový ročník celoslovenských súťaží odštartuje ženská extraliga už počas tohto víkendu. V ZEX-ke, ako ju mnohí nazývajú v skratke sa predstaví len 8 účastníkov. Po skončení účinkovania CVČ Unihoc Žirafa Žilina a nevyužitie postupového miesta ŠK Rebels 91 Topoľčany prišla liga o dva celky. V mužskej extralige sa po zúžení predstaví 12 účastníkov. Nováčikom medzi elitou bude ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Novinkou a dlho ohlasovanou súťažou je extraliga juniorov, ktorá sa v premiérovej sezóne bude prezentovať s počtom 9 účastníkov.

 

1. Lige mužov, druhej najvyššej celoštátnej súťaži sa zmenil počet tímov, keď pribudol jeden a počet z minulej sezóny narástol na 13 účastníkov. U žien v 1. Lige sa počty nemenili a desiatka účastníkov zostala zachovaná. Plusom ženskej súťaže je, že pribudli až tri nové tímy a to hneď z východu, čím sa tento región v ženskom florbale výrazne posilnil. Kalendár celoštátnych súťaži si môžete stiahnuť - TU.

 

 

V domácich súťažiach nás čaká veľká porcia zápasov. Na kluby čakajú i nové veci s prichádzajúcou sezónou, ktoré už sú známe ale i mnoho nových vecí, ktoré sa pripravujú. Chceme sa posunúť ďalej a tou cestou sa chceme uberať nie len doma ale i vo svete florbalu.

 

Tento smer by malo naštartovať októbrový EuroFloorbal Cup Final Round 2013 v Trenčíne. Druhá najvýznamnejšia klubová súťaž v Európe je opäť na Slovensku. Rok ženského florbalu je v znamení účasti ženskej reprezentácie na MS v Českej republike. S touto veľkou akciou v závere roku 2013 pre Vás pripravujeme veľa zaujímavostí. Vrcholom pre slovenský florbal bude kvalifikácia mužov na MS 2014 vo Švédsku. Bratislava opäť po rokoch ožije svetovým florbalom a naši reprezentanti na domácej pôde zabojujú v silnej konkurencii Švajčiarov, Estóncov, Srbov a Belgičanov o druhú účasť na mužskom svetovom šamponáte 2014 v Goteborgu.

 

Tešíme sa na florbalovú sezónu 2013/2014 a veríme, že dopadne podľa vašich predstáv. Držíme Vám palce na vstupe do novej sezóny.


späť