Slovenských juniorov zastavil až Dalen

14.09.2014 21:15:08
Kolotoč informácií o účinkovaní reprezentačných výberov zakončíme turnajom G 2 cup, ktorý sa odohral v Prahe. Tretieho ročníka medzinárodného turnaja juniorov sa zúčastnil výber Slovenska do 19 rokov.

V základnej skupine chlapci postupne zdolali Torpédo Havířov 6:3, Tatran Střešovice 11:3 a FBŠ Bohemians Praha 5:2. Vo štvrťfinále zdolali Spartu Praha tesne 8:7 a v semifinále naložili po druhý raz Tatranu Střešovice 9:3. Vo vyrovnanom finále viedli a dlho hrali nerozhodne proti švédskemu IBK Dalen, no v slabšej chvíli v závere zápasu dvakrát inkasovali. Jediná prehra 1:3 na celom turnaji je dobrou vizitkou slovenského florbalu. „Družstvo sa pripravuje na májové  majstrovstvá sveta a napriek dosiahnutému výsledku máme ešte pred sebou veľa práce. Nepovažujem to za nejaký extra veľký úspech. Chlapci si mohli vyskúšať hrať proti trom vrcholovým tímom, ktorými sú český Tatran Střešovice, Ostrava a švédsky Dalen. Bol to veľmi náročný a kvalitný turnaj,“ zhodnotil tréner juniorov Petr Koutný.

 

V tíme sa výraznejšie presadili najmä traja hráči. Strelecky to boli Michal Dudovič a Martin Kubovič, ktorí sa spolu s obrancom Marekom Koščom dostali dokonca do All star turnaja. „Kubovičove kvality poznám a Dudovič je rovnako veľký talent slovenského florbalu. Koščo je len dva mesiace v českom extraligovom tíme a hneď to bolo na ňom vidieť. Ale to neboli len spomínaní traja hráči. Bolo ich podstatne viac, dokonca aj takí, čo nikdy nehrali v žiadnej extralige a podali kvalitné výkony. Ukazuje sa, že Slovensko má výbornú mládež a má na čom v budúcnosti stavať,“ dodal Koutný.

 

Kvalitnejšie výsledky by mohli nastať aj vďaka spolupráci juniorskej so seniorskou reprezentáciou. Na nej sa dohodli oba realizačné tímy. „Nastala spolupráca so seniormi a je to dôležitá spolupráca. Mladíkov chceme zaraďovať medzi mužov a rovnako by mali hrávať seniorskú extraligu aby rýchlejšie napredovali. V najbližšom období plánujeme zorganizovať niekoľko jednodňových zrazov, no musíme najskôr s trénerom Miroslavom Ságom skĺbiť program a dohodnúť sa na ďalšom postupe,“ zakončil hlavný kouč juniorky.

 

ALL STAR G2 CUP JUNIOR:


Brankár - Säfvenberg Patrik IBK Dalen

Obranca - Berglund Alexander IBK Dalen

Obranca - Marek Koščo Slovensko U19

Útočník - Johan Linder IBK Dalen

Útočník - Martin Kubovič Slovensko U19

Útočník - Michal Dudovič Slovensko U19

 

ZDROJ FOTO: © 2014 Martin FLOUSEK, G2 cup 2014

späť