Slovenských reprezentantov bolo poriadne vidno

22.12.2016 12:07:11
Po návrate slovenskej reprezentácie zo svetového šampionátu sa odohralo jedno ligové kolo extraligy mužov. Zaujímavosťou je, že z desiatich reprezentantov, ktorí sa zapojili do hry za svoje kluby, skórovalo až sedem z nich a zaznamenali štrnásť presných zásahov.

Najviac sa darilo obrancovi ŠK 1. FBC Trenčín Marekovi Bulkovi, ktorý strelil štyri góly svojho tímu a navyše na dva ďalšie prihrával. Mal tak veľký podiel na víťazstve Trenčína v Bratislave na Lide.

 

Zaujímalo nás, čím to asi bude, že sa reprezentanti v domácej súťaži tak ľahko presadili. „Nasadenie a hra na šampionáte je o niečo rýchlejšia než v domácej súťaži. Ak sa vrátite z takéhoto podujatia do nižšej úrovne, máte pocit, že je všetko o niečo pomalšie, cítite viac priestoru a tak si aj viac dovolíte. To sa potom prejaví zvýšenou aktivitou a tá následne prináša aj nejaké tie góly,“ prezradil svoj pohľad na túto záležitosť kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka, ktorý v zápase proti košickému ATU strelil jeden gól a na dva asistoval. Jeho kolega z reprezentácie Peter Heleš zavesil dva a na rovnaký počet asistoval.

 

Taktiež boli úspešní Michal Dudovič z FK ATU Košice a Martin Kubovič z Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí skórovali dvakrát. K výhre Lafranconi 8:5 nad Skalicou prispel aj Peter Nehila rovnako dvomi gólmi a dvomi asistenciami.

 

Skóroval taktiež hráč FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak, ktorý aj na jeden presný zásah asistoval, no na výhru jeho tímu nad Žltým Snehom Košice to nestačilo.

späť