Snipers si priviezli z fínskeho Tampere bronz

22.05.2015 09:55:54
Posledný aprílový víkend sa konal vo fínskom Tampere (dejisko tohtoročných MS žien) 20. ročník Tampere Floorball Tournament. Klub Snipers Bratislava prihlásil na tento dvetisíc kilometrov vzdialený turnaj družstvá v troch vekových kategóriách.

Celá výprava pozostávala z 35 hráčov a 20 dospelákov, medzi ktorými boli okrem trénerov aj najvernejší fanúšikovia – rodičia.

 

Do Tampere sa letelo už v piatok popoludní a po dva a pol hodinovom lete vytvoril bratislavský Snipers diaľkový rekord, keďže takto ďaleko od domova ešte žiadny slovenský klub nereprezentoval Slovensko a slovenský florbal.

 

Turnaja sa zúčastnilo vyše dvesto fínskych družstiev, ktoré boli rozdelené do šestnástich vekových a výkonnostných kategórií. Hralo sa v desiatich halách po celom Tampere na viac ako dvadsiatich ihriskách. Zážitkom bolo navštíviť halu Spiral, ktorá bola taká veľká, že v nej mohli byť štyri florbalové ihriská. V tejto hale hráva svoje domáce zápasy fínsky extraligový tím Koovee. Ďalšou pozoruhodnou halou bola hala Raholan, domáci stánok extraligového Nokian KrP, ktorá sa nachádzala v krásnom lesnom prostredí pripomínajúcom naše hory, ale bez kopcov. A práve v tejto hale si dorastenci Snipers Bratislava vybojovali bronzové medaily. Zvyšné dve družstvá Snipers (starší žiaci a staršia prípravka) síce na medaily nedosiahli a skončili zhodne na šiestych miestach, ale získali veľmi veľa skúseností v zápasoch s kvalitnými súpermi.

 

V nedeľu podvečer čakalo na hráčov Snipers malé prekvapenie. Klubu sa podarilo dohodnúť stretnutie s dvomi zahraničnými legionármi, pôsobiacimi vo fínskom extraligovom tíme Nokian KrP. Jedným z nich bol bývalý český reprezentant, mnohonásobný majster ČR s klubom Tatran Střešovice Milan Garčár a jeho spoluhráč z obrany, lotyšský reprezentant Morics Krumins. Obaja prijali pozvanie na besedu s hráčmi Snipers. Ochotne porozprávali o svojich florbalových začiatkoch, odpovedali na zvedavé otázky prípravkárov a prezradili, čo všetko musia mladí hráči urobiť pre to, aby sa raz dostali s florbalom „do sveta“. Po besede ešte súhlasili s ponukou zatrénovať si s mladými hráčmi.

 

Klub Snipers Bratislava zanechal na turnaji v Tampere dobrý dojem. Neboli tam len na „drahom výlete,“ lebo svojimi výkonmi budili rešpekt a uznanie u súperov.

späť