Snipers splnili proti Púchovu cieľ a tešia sa z prvého domáceho víťazstva

28.10.2019 16:21:28
Päť zápasov extraligy mužov potrebovali florbalisti Snipers Bratislava, aby sa tešili z prvého trojbodového víťazstva v sezóne 2019/2020. Sobotňajší triumf v rámci šiesteho kola slovenskej najvyššej súťaže 8:5 nad nováčikom z Púchova bol pre nich zároveň prvý bodový zisk pred domácim publikom. Bratislavčania do zápasu vstúpili s neodkladnou potrebou zveľadiť svoje bodové konto a vylepšiť si postavenie v tabuľke.

„Púchov je kvalitný súper a ukázal, že do extraligy právom patrí. My však vieme o svojich kvalitách. Nič iné ako tri body si nepripúšťame a ideme napraviť chuť sebe a našim fanúšikom po ostatných nepodarených vystúpeniach,“ vravel ešte pred úvodným buly brankár Snipers Dávid Vagaský.

Domácich poslal v prvej polovici úvodnej tretiny do vedenia kanonier Peter Banga. Rozdielové bolo najmä druhé dejstvo, v ktorom družstvo z hlavného mesta nasúkalo súperovi päť gólov a inkasovalo iba raz. Rozdiel mohol byť ešte výraznejší, ale Banga v 39. minúte nepremenil trestné strieľanie. Napriek tomu treba vyzdvihnúť jeho výkon, keďže na triumfe sa podieľal hetrikom a jednou asistenciu. Zároveň sa stal prvým hráčom v histórii Snipers, ktorý nazbieral v A-tíme dovedna 200 gólových prihrávok.

„Snajperi“ museli o víťazstvo bojovať až do posledných okamihov, keďže Púchov sa dokázal v záverečnej dvadsaťminútovke skonsolidovať a zredukoval výrazne nepriaznivé skóre. Hostia poslednú tretinu ovládli pomerom 4:2, ale prvé víťazstvo Snipers v riadnom hracom čase v tejto sezóne už nedokázali zvrátiť. „Zápas dopadol z nášho pohľadu dobre. V úvode sme hrali presne tak, ako sme chceli a potrebovali. Boli sme precízni a kompaktní v obrane. Skúsene sme čakali na chyby súpera, ktoré sme využívali. Ku koncu sa hralo zo strany na stranu, oba tímy sa dostávali do brejkov, ale, našťastie, sa nám duel podarilo dotiahnuť do úspešného konca,“ povedal kapitán Bratislavčanov Vladimír Roziak.

Florbalisti Snipers sa sobotňajším víťazstvom posunuli na deviate miesto 12-člennej tabuľky najvyššej domácej súťaže pred Mikuláš Prešov a práve pred Púchov. Tieto tri tímy majú po päť bodov, no v prospech Snipers hovorí lepšie skóre. Okrem toho majú k dobru zápas s Tsunami Záhorská Bystrica. Na samom chvoste tabuľky sa krčí Spišská Nová Ves s nulou na konte. Vlani patrila po základnej časti klubu Snipers Bratislava šiesta pozícia, v konečnom hodnotení obsadil siedmu priečku.

AUTOR: Samuel PREKOP

ZDROJ FOTO: Michal TARABÍK