Sobota v MEX priniesla zaujímavé výsledky aj prekvapenia

27.10.2012 20:58:59
Tvrdošín sa postaral o prekvapenie kola a získal prvé extraligové body v MEX.

Malé východniarske derby odštartovalo zápasy 7. kola mužskej extraligy. Florbalový kolotoč postupne s pribúdajúcimi hodinami naberal na obrátkach. V siedmich zápasoch sa radovali štyri domáce celky z víťazstva a tri z víťazstva vonku.

FbO Florko Košice - FBC Predators Sabinov 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)

Súboj celkov na východe má vždy špecifický náboj. Florko nastupovalo na zápas v úlohe favorita čo sa mu podarilo od úvodu plniť. Sabinov v prvej tretine zaspal čoho domáci využili na trojgólový náskok. Aktivita Florka v druhej tretine opadla a začali sa kopiť chyby. V záverečnej tretine sa Florko vrátilo ku svojej hre a skóre začalo narastať. Dve veľké chyby nezostali Sabinovom nepotrestané a stav sa menil.

Žatva 90 Dolný Kubín - FBK Bodgau Stupava  6:9 (4:4, 1:2, 1:3)

Stupava neprišla na Oravu brániť a potvrdila to úvodná minúta. Rýchli otvárací gól naštartoval Záhorákov. Strelecká prestrelka v prvej tretine pokračovala a zastavil ju zvuk sirény. V druhej a tretej tretine potiahli za správny koniec opäť Záhoráci. Kubínu sa podarilo dotiahnuť na 6:6, ale dva rýchle góly Stupavy zmarili domácim radosť. Kubín doplatil na svoju streleckú nemohúcnosť. Stupava si svoj náskok udržala a získala cenné dva body.

FBC Grasshoppers AC UNIZA - VŠK FTVŠ UK Bratislava  3:6 (0:4, 0:2, 3:0)

Kobylky sa doma chceli na vysokoškolákov vytiahnuť a ozbíjať o body. Strelecká potencia hráčov hostí v prvej tretine vyviedla domácich z omylu. Telocvikári pokračovali aj v druhej tretine vo výbornej aktivite. V záverečnej tretine sa kobylky prebrali strelecky, keď sa im podarilo upraviť skóre. Zaujímavý a kvalitný zápas priniesol víťazstvo efektívnemu a kvalitnejšiemu v zápase.

ŠK Victory Stars Nová Dubnica - FBK Harvard Partizánske  9:6 (5:1, 0:3,4:2)

Zaujímavý zápas od úvodnej minúty. Dubnica sa v úvodnej tretine dostala do štvorgólového náskoku. V druhej tretine si domáci mysleli, že sa Partizánske porazí samé a prestali hrať. To nováčik využil a dotiahol sa na rozdiel gólu. Partizánske v závere skúsilo pomocou power play vyrovnať čo sa nepodarilo. Gól do prázdnej rozhodol o víťazovi. Dubnica sa z kľudného začiatku v závere obávalo o výsledok napokon si body ustrážila.

Ďalšie zápasy 7. kola MEX

ŠK 1. FBC Trenčín - ŠK Dragons Ružinov Bratislava       12:2

ATU Košice - FBK Michalovce                                                13:4 (3:2, 6:1, 4:1)

FBC Mikuláš Prešov - FBK Tvrdošín                                       3:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Dohrávka 4. kola ZEX

FBC Mikuláš Prešov – ŠK 98 Pruské                                     4:13 (2:5, 0:5, 2:3)