Sobotňajšie prekvapenia sprevádzali 9. kolo ZEX

17.11.2012 19:18:52
Nemšová stretila neporaziteľnosť pri výprasku v Nitre. Pruské prekvapivo remizovalo s UK. Modra s prvým víťazstvom v extralige. Aj to sa dnes udialo na našich palubovkách.

Sobota patrila výhradne ženskému florbalu v ktorom sa dnes diali prekvapenia. ZEX priniesla kompletné 10. kolo, kde sa bojovalo o čelo tabuľky. Práve dnes sa prehupne súťaž do svojej druhej polovice. Čo všetko zaujímavé sa udialo na našich palubovkách? Bolo toho dnes viac ako dosť, presvedčte sa sami.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - NTS FK-ZŠ Nemšová 13:4 (5:0, 5:1, 3:3)

Stretnutie o pozíciu lídra sa zohral pod Zoborom. Nitra privítala doposiaľ nezdolanú Nemšovú. Boli to domáce Slávistky, ktoré sa do súpera pustili bez rešpektu. Nemšová s výraznými zmenami v zostave a bez opôr nedokázala odpovedať na aktivitu domácich. Slávistky sa presadzovali v prvej a druhej tretine najmä strelecky čo bolo vidieť na ukazovateli skóre. Strelecky dnes vynikla v domácom drese Janegová, s 5. presnými zásahmi. V záverečnej tretine domáci tréneri dali priestor háčkam širšieho kádra a gólostroj sa zastavil. Pre Nitru potešujúca správa, keď sa do zostavy vracia obrankyňa Csillagová, po operácii kolena. Nemšovej sa podarilo vysoké skóre v záverečnej tretine aspoň skorigovať a zmierniť debakel. Nitra si podobným výsledkom poradila s Nemšovou pred dvomi sezónami, kedy práve Nemšová získala titul. Bude sa história opakovať, to nám prezradia nastávajúce zápasy.

CVČ UNIHOC Žirafa Žilina - FBC Mikuláš Prešov 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)

Žirafa privítala netradične svojho súpera na pôde ŠH Javorku. Tréningová hala žirafe sedí o čom sa presvedčili hráčky Prešova. Hostia v značnej početnej prevahe hrali s domácimi vyrovnanú partiu. Prvé dve tretiny ťahali domáce hráčky za dlhší koniec a vypracovali si potrebný náskok, ktorý im v závere stačil na víťazstvo. Žilina je známa v prebiehajúcej sezóne svojou slabou výkonnosťou v záverečných tretinách. Dnes tomu nebolo inak a Prešov to dokonale využil. Hosťom na vyrovnanie záverečných minút nestačilo a tak sa museli zmieriť s prehrou. Žirafa získala dôležité body, ktoré jej takmer v závere unikli.

FBC Blueberries Modra - FBK Bogdau Stupava  9:2 (2:0, 3:0, 4:2)

Modru čakal dôležitý zápas v tomto roku so susedom Stupavou. Oba celky bez bodu sa topia v tabuľke a tak body pre oba celky mali dnes cenu zlata. Misky váh začali na svoju stranu nakláňať domáce hráčky. Modra v zápase pôsobila istejšie a mala územnú prevahu, ktorú pretavila do gólov. Stupava sa viac bránila ako útočila a dnes svojim výkonom na body nesiahala. V záverečnej tretine domáca Modra povolila opraty zápasu, čoho Stupava využila na skorigovanie výsledku. Modra dnešným premiérovým víťazstvom v extralige odskočila svojmu dnešnému súperovi a mierne sa odlepila od dna tabuľky. Chvost tabuľky zostáva Stupave bez zisku bodu.

VŠK FTVŠ UK Bratislava - ŠK 98 Pruské  3:3 (3:0, 0:2, 0:1)

Vysokoškoláčky privítali úradujúceho majstra z Pruského. Hostia vedeli, že ich nečaká ľahký zápas a i to, že nemôžu svojho súpera podceniť. Hráčky UK v úvodnej tretine predviedli majstrovi lekciu efektivity, keď v 7. minúte bolo už 3:0. Pruské sa zo šoku dostávalo do záveru prvej tretiny. V druhej tretine sa dokázali presadiť gólovo aj hráčky z Pruského. Množstvo streleckých pokusov a šancí skončilo zblokovaných a zmarených domácou brankárkou. Pruské nevedelo nájsť recept na kompaktnú defenzívu UK. V záverečnej tretine sa zápas zmenil na dobývanie hradieb UK, ktoré Pruské raz prekonalo. Pruské dobývalo toľko až sa mu podarilo získať cenný bod. Hráčky UK dnes našli recept na majstra a obrali ho o bod. Ak by sa vysokoškoláčky nestiahli tak skoro do defenzívy a skúšali viacej útočiť mohli by mať aj body dva.

FBK Tvrdošín – FBK Kométa Smolník 15:3 (7:1, 4:0, 4:2)

Na Orave sa predstavil nováčik zo Smolníka. Na ružiach tu nemá ustlané ani jeden zo súperov čo Smolník pocítil hneď v úvodnej tretine. Sedem gólov na konte Smolníka bola riadna facka na úvod zápasu. Tvrdošín v druhej tretine ubral nohu z plynu. Tréner Cvanciger dal priestor aj mladším hráčkam a širšiemu kádru, ktorý mal šancu sa predviesť. Smolník dokázal dvomi gólmi v záverečnej tretine zmierniť trpkú prehru. Tvrdošín potvrdzuje svoju ofenzívnu silu aj naďalej sa šplhá smerom na špicu v tabuľke. Smolník má zajtra šancu na reparát v Žiline, kde to nebude tiež ľahký zápas.