Špeťko: „Do zápasu proti Spišiačkám ideme s jasným cieľom, ktorým sú tri body!“

07.12.2018 21:00:06
Ani extraliga žien počas šampionátu mužov, ktorý sa odohráva v Prahe, nemá voľno. Počas víkendu sú na programe zápasy 11. a 12. kola. Zaujímavé bude sledovať, či si favorizované tímy poradia so svojimi protivníkmi a teda, či Kysučanky a Sabinovčanky uspejú na hosťujúcich ihriskách.

Body neplánuje rozdávať Nitra, ktorá sa zajtra v Seredi chystá na súboj proti Spišskej Novej Vsi a v nedeľu už doma v Nitre na náročný súboj proti Sabinovu. „Do zápasu proti Spišskej Novej Vsi ideme po kvalitných výkonoch z predchádzajúceho kola mentálne posilnení s jasným cieľom, ktorým sú tri body. Proti Sabinovu čakám vyrovnaný súboj, súper má svoju kvalitu, ktorú dokazuje každým zápasom, no tú máme aj my a aj keď to nebude ľahké, tak verím, že baby vydajú zo seba maximum a „pobijú" sa o dobrý výsledok, ktorý nám prinesie body do tabuľky,“ povedal odhodlane tréner Nitry Michal Špeťko.

 

Na Východ sa chystajú aj Oravčanky z Tvrdošína. Čakajú ich súboje proti posledným dvom celkom tabuľky a to proti Prešovu a Michalovciam. „Určite chceme v oboch stretnutiach potvrdiť úlohu favorita. Potrebujeme body ako soľ a pevne veríme, že na Východe uspejeme. Samozrejme nebudeme nikoho podceňovať a do oboch súbojov pôjdeme s nasadením a rešpektom,“ povedal tréner Tvrdošína Milan Burdeľ. Rovnakých súperov ako Tvrdošín budú mať Kysučanky, ktoré sú stále líderkami súťaže.

 

O body sa po dvoch prehrách pokúsia dievčatá z Bratislavy. Hurikán hrá doma proti sabinovským „Predátorkám,“ čo nebude vôbec jednoduché a v nedeľu budú chcieť zdolať Spišskú Novú Ves. Derby medzi Nemšovou a Pruským predohrali ešte 29. novembra a úspešnejšie boli hráčky z Nemšovej, ktoré  vyhrali nad majsterkami 12:6.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

11. kolo – sobota 8. 12. 2018:

 

14.00 hod – Slávia Nitra – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

16.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Chemlonská, Humenné)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FbK Tvrdošín (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

Zápas NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské 12:6 predohrali.

 

12. kolo – nedeľa 9. 12. 2018:

 

10.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbK Tvrdošín (MŠH, Športová, Michalovce)

11.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

13.00 hod – Slávia Nitra – FbC Predator Sabinov (MŠH, Dolnočermánska, Nitra)

14.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

späť