Spišiaci nedali zatiaľ Detve šancu

08.04.2019 20:43:08
Extraligová Spišská Nová Ves privítala v barážových zápasoch o záchranu v najvyššej súťaži druhý tím prvej ligy Detvu. Úvodné súboje na Spiši hovoria zatiaľ jednoznačne v prospech Východniarov, ktorí vedú v sérii 2:0 na zápasy.

Už prvý duel naznačil, že Spišiaci chcú zostať extraligoví a preto od začiatku zabojovali o prvé víťazstvo. Už prvá tretina bola z pohľadu vývoja zápasu jednoznačná. Domáci ju vyhrali 3:0, no v druhej časti takmer o náskok prišli. Rozdýchali tri góly Detvy a do konca zápasu pridali ďalších päť. Víťazstvo 9:3 bolo zaslúžené. Aj včera sa Spišiaci snažili a postupne strelecky presadili, čo znamenalo druhé víťazstvo. Tentoraz v pomere 7:1. „V sobotu sme na nič nečakali a od prvej minúty sme kontrolovali hru. Výpadok prišiel v druhej tretine, kedy sme sa klasicky prispôsobili hre súpera a dostali sa pod tlak. Kolektívnym výkonom sme sa však pozviechali z najhoršieho a dotiahli zápas do víťazného konca. Druhý duel začali chlapci z Detvy vysokou útočnou aktivitou, no na naše šťastie nevyužili svoje šance, práve naopak sme skórovali my. Ku kvalitnému výkonu brankára sa pridala obrana aj útok a všetko fungovalo ako malo. Osobitne sa chcem poďakovať naším fanúšikom, ktorí zase ukázali, že sú najlepší na florbalovom Slovensku a že nás podporujú a ženú vpred aj v ťažkých časoch baráže. Ako sa vraví, posledný krok je najťažší, no verím, že baráž ukončíme už najbližšiu sobotu,“ povedal kapitán Spišskej Novej Vsi Libor Koczka.

Hráči Detvy síce prehrali dva súboje na súperovom ihrisku, no čaká ich domáca hala, kde sú celkom silní. „Zápasy nám absolútne nevyšli. Na začiatku prvých tretín oboch stretnutí sme mali nejaké šance, ktoré sme ale nevyužili a následne nás súper trestal po našich chybách a už sme sa nedokázali dostať naspať do zápasov. Vôbec nám nešli nohy, boli sme pomalší ako súper, čo pripisujem náročnému play-off, ktoré nás stálo veľa síl a tie nám teraz chýbajú,“ zhodnotil barážové zápolenia kapitán Detvy Martin Chamula.

Výsledky barážových zápasov extraligy mužov:

1. zápas – sobota 6. 4. 2019:

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – DTF team Detva Joxers 9:3 (3:0, 2:3, 4:0)

2. zápas – nedeľa 7. 4. 2019:

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – DTF team Detva Joxers 7:1 (2:0, 4:1, 1:0), stav série: 2:0