Spišiaci pevnejšie v sedle, Sabinov už druhý

24.10.2016 20:01:09
Aktuálni lídri tabuľky prvej ligy mužov, hráči Spišskej Novej Vsi, zvládli úlohu favorita a v domácom prostredí odvrátili útok svojich prenasledovateľov. Dokázali zdolať bratislavský Snipers 11:5 a taktiež Trnavu 10:7. Zostávajú tak aj naďalej jediným tímom bez prehry.

„Proti Snipers sme očakávali náročný zápas aj napriek tomu, že sme vedeli, že súperi pricestujú v slabšej zostave. Vedeli sme však čo budú hrať a pripravili sme sa na nich. Dokázali sme im ujsť na rozdiel piatich gólov a nebyť nášho zbytočného poľavenia, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Trnavčania nás zaskočili v úvode, no počas prvej prestávky sme si povedali, čo musíme na hre zmeniť a podaril sa nám obrat, ktorý sme už dotiahli do konečného víťazstva,“ zhodnotil úspešný víkend hrajúci tréner Spišiakov Lukáš Mišenda. Snipers s Trnavou nedokázali uspieť ani na palubovke Sabinova, ktorý má extraligové skúsenosti. Sabinov zdolal Trnavu 8:7 a Bratislavčanov 13:8. Predátori sa tak vyhupli na druhé miesto tabuľky.

Prebúdzajú sa aj florbalisti Detvy, ktorí po sérií piatich prehier v rade za sebou, zdolali FBC Páv Piešťany 9:3 a tešili sa aj na palubovke poslednej Dubnice po výhre 8:2. Práve Dubničania dostali výprask v sobotu s Breznom až 2:16.

Z dvoch výhier sa tešia aj hráči z Likavky, ktorí zvíťazili 7:4 v Topoľčanoch a o svojom druhom triumfe proti Harvardu Partizánske rozhodli až v poslednej tretine, ktorú vyhrali 6:0. Partizánske nestačilo doma na Púchov, ktorému podľahli tesne 4:5.

Výsledky prvej ligy mužov:

8. kolo – sobota 22. 10. 2016:

DTF team Detva Joxers – FBC Páv Piešťany 9:3 (1:0, 5:0, 3:3)

FBK Harvard Partizánske – FBK Púchov 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)

FbO Žochár Topoľčany – Meteníci Likavka 4:7 (3:3, 0:3, 1:1)

Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – Snipers Bratislava 11:5 (3:0, 3:2, 5:3)

FBC Horehronec Brezno – ŠK Victory Stars Nová Dubnica 16:2 (7:1, 6:0, 3:1)

FbC Predator Sabinov – FBC 11 Trnava 8:7 (3:3, 1:2, 4:2)

9. kolo – nedeľa 23. 10. 2016:

ŠK Victory Stars Nová Dubnica – DTF team Detva Joxers 2:8 (2:2, 0:3, 0:3)

Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – FBC 11 Trnava 10:7 (5:4, 3:1, 2:2)

FbC Predator Sabinov – Snipers Bratislava 13:8 (3:2, 2:3, 8:3)

Meteníci Likavka – FBK Harvard Partizánske 6:0 (0:0, 0:0, 6:0)

FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany 13:6 (2:2, 4:0, 7:4)

FBC Páv Piešťany – FBC Horehronec Brezno 5:8 (1:2, 2:1, 2:5)